×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rowerowy Rajd Retro

Rowerowy Rajd Retro

Od 27.07.2019 09:00 do 27.07.2019 14:00

Lokalizacja: Szklarska Droga, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Sport, Rekreacja, Wycieczki, Zawody

Hits: 5234

Oceń:

Start z izerskiego Osiedla Orle 27 lipca 2019 r. o godz. 9 — meta w Jizerce (Rep. Czeska) ok. godz. 13.

Trasa rajdu ok. 18 km przez śląską i czeską stronę Gór Izerskich.

Organizator: Towarzystwo Izerskie, we współpracy ze Stacją Turystyczną ORLE oraz O&R DUDOVI.

Wydarzenie na Facebooku.

Cykliści na ok. 18-kilometrową trasę wyjadą z Orla, zaś celem, tradycyjnie, będzie Dzień Św. Anny w Jizerce — festyn w najpiękniejszej osadzie Republiki Czeskiej.

Bądźcie RETRO!

Uczestnicy przejadą wzdłuż Koziego Grzbietu do Mýtin, przez Údolí Naděje, Martinské Údolí, skąd już cały czas pod górę, przez Polubný aż do Jizerki, by triumfalnie wjechać w środek festynu i zadać szyku rundą honorową. Jak zwykle na jizerkowej łące będą rozgrywane zawody, konkursy, pokazy i teatrzyki dla dzieci i dorosłych, a oprócz tego oczywiście stragany z rzemiosłem, jadłem i napitkiem wszelakim i innymi przyjemnościami dla ciała i ducha.

Droga jest wymagająca w trójnasób: górską trasę z kilkusetmetrową sumą podjazdów trzeba pokonać na zabytkowym rowerze, w stroju retro — z epoki, kiedy przerzutki rowerowe były szczytem techniki, a damy na rower, jeśli już siadały to w sukniach do kostek, zaś panowie zakładali melonik i muszkę.

Rowerowy Rajd Retro - profil i trasa

Kto nie czuje się na siłach jechać zabytkowym welocypedem, zawsze może wziąć udział w rajdzie nowoczesną maszyną jako aktywny kibic. Zaproszeni są także oczywiście widzowie na start i metę.

Organizatorzy — Towarzystwo Izerskie wraz z partnerami: Pańskim Domem z Jizerki i Stacją Turystyczną ORLE — przewidzieli napoje i posiłki regeneracyjne dla uczestników rajdu, a dla najretrowniej odzianych i najwiekowszych — podarki.

Cykliści zmęczeni zjazdem do Mýtin, mogą skorzystać z vlaka, czyli pociągu nie-byle-jakiego z przystanku kolejowego HARRACHOV do stacji Kořenov. Jazda na 4,6-kilometrowym odcinku trwa 7 min., pociąg odjeżdża o 8:57, a koszt to 17 Kč. Pamiętać jednak należy, że istnieje ryzyko, iż pociąg będzie przepełniony turystami, a wówczas rowery się nie zmieszczą i rowerzyści zostaną na peronie wpuszczeni.