×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ski Retro Festiwal MMXIX

Ski Retro Festiwal MMXIX

Od 09.03.2019 11:30 do 09.03.2019 12:30

Lokalizacja: Szklarska Droga, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Sport

Hits: 5480

Oceń:

Narciarskie RETRO -slalom, -skoki, -zjazd i -bieg
Czyli pyszna zabawa na nartach w starym, dobrym stylu na SkiArenie SZRENICA w Szklarskiej Porębie i wokół Stacji Turystycznej ORLE w Górach Izerskich.

Dołączajcie na Facebooku

SKI RETRO FESTIWAL MMXIX — regulaminy

Regulamin XIII SLALOMU RETRO

§1

XIII Slalom Retro ma na celu popularyzację wartości krajoznawczych i turystycznych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Karkonoszy i Gór Izerskich. Organizatorem zawodów jest Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie, Towarzystwo Izerskie oraz krąg narciarskich retro-zapaleńców.

§2

Miejscem slalomu i skoków jest stok narciarski obok dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Bieg zjazdowy ze startu wolnego odbędzie się na nartostradzie „Puchatek”.

§3

Termin rozpoczęcia zawodów zostaje ustalony na godzinę 12.00 w sobotę 26 stycznia 2019 r.

§4

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie zawodnika w Biurze Zawodów
i dopuszczenie do startu po stwierdzeniu spełnienia wymogów regulaminowych.

§5

Zawodnicy zobowiązani są do startu na dawnych, drewnianych nartach. Ekwipunek i sprzęt narciarski nie powinny zawierać elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Preferowane są materiały naturalne: drewno, skóra, wełna, bawełna i len.

§6

Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach: slalom, skoki i bieg zjazdowy ze startu wspólnego.

§7

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

Regulamin XVI BIEGU RETRO

§1

Sprzęt narciarski zawodnika nie może mieć nic wspólnego z nowoczesnymi technologiami produkcji nart, kijów, butów i wiązań. Odpadają kevlarowe kijki, wiązania z włókien węglowych zapinane na pilota, teflonowe ślizgi, laserowe czubki, tytanowe gogle, i’pody w butach oraz modemy w nartach łączące ze znajomymi na Facebooku…

§2

Za RETRO uznajemy tylko narty drewniane z wiązaniami typu kandahar lub rzemieniowo-paskowymi, kije i buty też muszą być z minionej epoki.

§3

Osobna punktacja będzie za strój retro: narciarska moda a'la Alpinus, Campus, The North Face czyli windstopery, polary, goretexy i termotexy – nie będą sexy.

§4

Zawodnicy w wybitnie dopracowanych strojach i ekwipunku muszą się liczyć z koniecznością pozowania do zdjęć na starcie, na trasie i po dotarciu do mety.

§5

Wygrywa każdy, kto w czymś takim dobiegnie do mety ;-)))

WAŻNE WIEŚCI Z PRZEŁOMU ROKU

Organizatorzy, po długich retro-naradach zdecydowali, aby retro-zapaleńców bardziej zdopingować do startu na Marysinie i na Orlu. Najbardziej zmotywowanych podczas Slalomu i Biegu Retro, a więc tych, którzy zajmą w obu startach czcigodne miejsca uhonorują, w klasyfikacji łącznej, a może nawet swój zachwyt wyrażą wręczając nagrody.

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie oraz Towarzystwo Izerskie