×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Spotkanie Gabrieli Stefanowicz z Grażyną Dobroń

Spotkanie Gabrieli Stefanowicz z Grażyną Dobroń

Od 17.02.2018 16:00 do 17.02.2018 17:00

Lokalizacja: 1 Maja 1, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Kultura

Hits: 6080

Oceń:

Spotkanie Gabrieli Stefanowicz z Grażyną Dobroń
sobota, 17 lutego, godz. 16:00, Skwer Radiowej Trójki, Namiot Spotkań
Wstęp wolny

Grażyna Dobroń - Jako pierwszy dziennikarz z Polski zdobyła Grand Prix w 13 edycji konkursu radiowego organizowanego przez Międzynarodowy Uniwersytet Radiowo-Telewizyjny (International Radio and Television University). Do edycji konkursu w 2001 zgłosiły się stacje radiowe z 21 krajów, a w ścisłym finale znalazło się 25 audycji. Nagrodzona audycja zatytułowana Fire walk, czyli boso przez ogień była transmisją z „próby ognia”, jaka odbyła się podczas Trójkowego weekendu w Szklarskiej Porębie, podczas którego słuchacze Programu III poddawali się obrzędowi przejścia przez rozżarzone węgle. W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło oryginalność tematu oraz wyraziło uznanie dla „mistrzostwa w prowadzeniu audycji na żywo, ujmujący i przyjazny wydźwięk oraz rytm reportażu”. Wręczenie nagrody laureatce nastąpiło 14 grudnia 2001 w siedzibie Radio France w Paryżu.Organizacja Projekt Egoistka przyznała jej tytuł Pozytywnej Egoistki roku 2013 za „budzenie świadomości w słuchaczach i inspirowanie innych do stawania się lepszymi ludźmi”.

Grażyna Dobroń znajdowała się w czołówce politycznych dziennikarek Programu Trzeciego Polskiego Radia – obok Beaty Michniewicz, Moniki Olejnik i Jolanty Kucharskiej. W 1995 roku przeprowadziła słynny wywiad, w którym Aleksander Kwaśniewski – będący wówczas kandydatem na prezydenta RP – skłamał, że posiada wykształcenie wyższe. Wybuchła afera, jednak lewica wygrała wybory przez co dalsza kariera Grażyny Dobroń jako dziennikarki zajmującej się polityką stanęła pod znakiem zapytania. W końcu dyrektorowi Trójki Pawłowi Zegarłowiczowi po półtorarocznych staraniach udało się namówić Grażynę Dobroń, by zajęła się tematami związanymi ze zdrowiem, psychologią i rozwojem osobistym. Prowadziła m.in. audycje Przychodzi Dobroń do lekarza oraz nocną Dobronockę (ostatni odcinek 30 czerwca 2014). Nadal prezentuje cykl Instrukcja obsługi człowieka. Zajmuje się prowadzeniem wykładów i warsztatów psychologicznych, jest zdeklarowaną weganką.

W 2004 nakładem wydawnictwa Jacek Santorski & Co, ukazała się książka jej autorstwa, zatytułowana Na okrągło zdrowym być. Wellness po polsku. 22 września 2010, nakładem Czarnej Owcy (Jacek Santorski & Co pod nową nazwą), ukazała się Instrukcja samo(obsługi) człowieka

Plakat do pobrania pdf [412.07 KB], jpg [258,27 KB]