W stronę historii — ODWOŁANY!

W stronę historii — ODWOŁANY!

Od 17.10.2020 11:00 do 17.10.2020 17:00

Lokalizacja: Szklarska Poręba

Kategorie: Wycieczki

Hits: 3085


Organizatorzy, z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, odwołali spacer. Nowy termin zostanie podany wkrótce.

***

Jak powstawała Szklarska Poręba? Jakie przez wieki były jej losy? Jak żyli w niej dawni mieszkańcy? Co się mieściło w znanych nam budynkach, a co w tych, których już nie ma?

Ciekawi to wielu mieszkańców, ale i gości miasta. Odpowiedzi na wiele z nich, ale i zapewne wiele nowych pytań, pojawią się podczas SPACERÓW W STRONĘ HISTORII.
Opowieść o ludziach, o miejscach, o domach, wysnuje Sylwia Cybulska — rodowita szklarskoporębianka, kolekcjonerka ciekawostek o Schreiberhau i Szklarskiej Porębie.

Dwa pierwsze spacery (a jeśli cieszyć się będą powodzeniem — nieostatnie), jesiennymi ścieżkami już w październiku i listopadzie.

• Szlakiem dawnych hut przejdziemy 17 października; zbiórka o godz. 11 na parkingu przy szlaku na Wodospad Kamieńczyka; trasa: dawna Huta Julia/Józefiny, dawna huta Preusslera, Sudeckie Centrum Kultury i Sztuki, Leśna Huta

• Opowieść o dawnych mieszkańcach Szklarskiej Poręby — 14 listopada; zbiórka o godz. 11 pod lipą sądową przy ul. Piastowskiej w Sz.P.–Dolnej; spacer od kościoła cmentarnego pw. Matki Boskiej Różańcowej (ze zwiedzaniem), do kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP (ze zwiedzaniem), przez cmentarz ewangelicki do Ogrodu Ducha Gór z zakończeniem przy ognisku

Wycieczki są bezpłatne. Konieczne zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie (607 237 998) lub e-pocztą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Organizatorem spacerów jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Spacery w strone historii