Znikająca architektura Domów Sudeckich

Znikająca architektura Domów Sudeckich

Od 09.11.2018 16:00 do 09.11.2018 18:00

Lokalizacja: MOKSiAL ul. Słowackiego 13, Szklarska Poręba.

Kategorie: Dla mieszkańców

Hits: 4268


Modele Domów Sudeckich - warsztaty architektoniczne

Znikająca architektura Domów SudeckichCykl warsztatów artystycznych Kulturalne Karkonosze - Ścieżki Tożsamości
9 listopada 2018 r., godz. 16-18
Poprowadzi Ewelina Markiewicz w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, przy Słowackiego 13.

Warsztaty rozpoczną się krótką prezentacją architektury sudeckiej. Prowadząca omówi styl, elementy i funkcje budynków z uwzględnieniem krajobrazu i topografii terenu.
Następnie uczestnicy będą tworzyć makiety, modele budynków  wraz z otoczeniem przy użyciu kartonu, papierowych pudełek, listewek, patyczków, farb itp.

Warsztaty przeznaczone są dla każdego, a różnorodność materiałów pozwoli nam na stworzenie indywidualnych prac na miarę naszych sił i możliwości tak, aby były jak najlepszym przykładem znikającej architektury sudeckiej Szklarskiej Poręby i subregionu.
Warto ze sobą zabrać suszone gałązki i rośliny, by 'ożywiły' makiety imitacją drzew i krzewów.

Architektka Ewelina Markiewicz jest mamą trojga dzieci. Od kilku lat prowadzi zajęcia z przedszkolakami i młodszymi uczniami. Poprzez budowanie makiet i modeli, głównie z kartonu i materiałów z odzysku, dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną. E. Markiewicz od ponad roku współpracuje z Narodowym Centrum Kultury przy ARCHI-PRZYGODACH, kształtujących dziecięce wyczucie przestrzeni, w której się poruszają i którą zamieszkują. Kształtuje w dzieciach zrozumienie procesu projektowania i realizacji  budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.

Na warsztaty zaprasza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Obowiązują zapisy przez e-pocztę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona – udział bezpłatny!

KULTURALNE KARKONOSZE - ŚCIEŻKI TOŻSAMOŚCI otrzymały dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Stowarzyszenia Lokalni – Niebanalni w Szklarskiej Porębie.