×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Laureaci  „Wakacji na dwóch kółkach” -  największej w Polsce radiowej akcji sportowo-turystycznej dla dzieci i młodzieży przyjechali do Szklarskiej Poręby.

To już 40 jubileuszowa edycja konkursu. Zwycięzcy, którzy nadesłali najciekawsze sprawozdania z wycieczki rowerowej pojadą w tym roku na Wyspy Kanaryjskie. Jak co roku jednak wyjazd na  atrakcyjny zagraniczny rajd rowerowy poprzedzony jest wyprawą do najciekawszych miejsc Kotliny Jeleniogórskiej. W tym po trasach Szklarskiej Poręby, która pretenduje do miana Rowerowej Stolicy Polski. W 2001 roku został tu oddany do użytku kompleks pierwszych 12 tras rowerowych  o łącznej długości 278,3 km. Z roku na rok długość tras i ich zasięg się powiększa.

Jak twierdzi Henryk Sytner, który jest pomysłodawcą programu i od początku go prowadzi, wszyscy uczestnicy, niezależnie od tego w jakim zakątku świata by się znaleźli, zawsze wspominają nasze trasy bardzo dobrze i chętnie później do nich wracają. A laureaci konkursu pedałowali przecież już po w Austrii, Francji, Hiszpanii, Danii, Szwecji, Norwegii, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Słowacji, Portugalii, na Węgrzech, w Niemczech, dwa razy w Afryce i w Australii. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Relacje co roku przygotowują m.in. Wiadomości TVP, Teleexpress, Panorama, TV-Info, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, PAP. Życzymy zwycięzcom konkursu świetnej zabawy, interesujących odkryć i zdobycia rowerowej krzepy zarówno na trasach Szklarskiej Poręby jak i dalekich Wysp Kanaryjskich.