×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Zmęczeni, ale uśmiechnięci wjechali do Szklarskiej Poręby uczestnicy Trójkowej Magistrali Rowerowej.
Za nimi 10 dni jazdy na trasie liczącej 999 km. 3 sierpnia wyjechali z Augustowa. Przejechali niemal całą Polskę z północnego wschodu na południowy zachód . Po drodze minęli 11 gmin należących do Magistrali. W każdej przywitani byli niezwykle gościnnie. Na ich cześć w Augustowie grała orkiestra dęta, w Giżycku odbył się piknik rowerowy. W Kutnie okazji przejazdu TMR zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i tombolę. Wszędzie eskortowani byli przez miejscowych cyklistów, policję bądź Straż Miejską. Po drodze spotykali wielu rowerzystów na oryginalnych rowerach w tym  m.in. trójkołowcach, cruiserach, miejskich, trekingowych, szosowych i najpopularniejszych MTB.

Na trasie na zmianę przypiekało ich słońce i oblewał deszcz, a czasem obijał grad. Wszyscy jednak szczęśliwie dotarli na metę, może tylko z odciskami i otarciami. Jak jednak utrzymuje Piotr Lepka „Magistralowicz” od dwóch lat – trasę przejechać może każdy, tylko odcinki musi dostosować do swej kondycji.

Do Szklarskiej Poręby  uczestnicy TMR wjechali w eskorcie 10 członków Stowarzyszenia Cyklistów, którzy przywitali ich na Rozdrożu Izerskim. Stamtąd dotarli na Skwerek Radiowej Trójki, gdzie przywitali ich bębniarze z grupy TIRIBA, a przede wszystkim mieszkańcy Szklarskiej Poręby. Z okazji zakończenia Magistrali na Skwerku Trójki można również było zobaczyć  pokazy rowerowe.

Tegoroczny skład Trójkowej Magistrali Rowerowej to :  Mariusz Wróbel, Piotr Lepka, Karol Głuszak, Donat Pawłowski ze Szklarskiej Poręby, Czesław Gudan i Jerzy Bujno z Giżycka oraz Miłosz Szczurowski z Żórawina. Historia „Trójkowej Magistrali Rowerowej” zaczęła się 2 lata temu kiedy mieszkańcy Szklarskiej Poręby i jej burmistrz Arkadiusz Wichniak postanowili przejechać  na dwóch kółkach spod Szrenicy do Augustowa. „Rowerem przez Polskę” takie motto towarzyszyło śmiałkom. W ten nietypowy  sposób uczczono współpracę ze strategicznymi partnerami - Augustowem i Radiową Trójką.

Projekt z roku na rok rozrasta się. Przed rokiem uczestniczyło w nim 9 gmin, teraz jest ich już 11 i należą do nich :  Augustów, Jawor, Jednorożec, Giżycko, Kolno, Kutno, Mikstat, Szklarska Porębę, Warta, Wyszogród i Żórawina. Coraz więcej gmin chce się dołączyć do projektu. A więc następna Trójkowa Magistrala Rowerowa za rok!


Dziennik i fotogaleriaTrójkowej Magistrali Rowerowej