×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Między 30.05. a 5.06. zapadnie decyzja p przyznaniu organizacji PŚ. 

21 kwietnia w Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie dotyczące przygotowań do organizacji Pucharu Świata w narciarstwie – Tour de Ski w Szklarskiej Porębie w 2011 roku. Na spotkanie przybyli między innymi: prezes Polskiego Związku Narciarstwa Apoloniusz Tajner, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski, przewodniczący rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie Grzegorz Sokoliński i pełnomocnik burmistrza do spraw organizacji Pucharu Świata Jacek Jaśkowiak.

Mimo, że decyzja o przyznaniu Szklarskiej Porębie organizacji PŚ zapadnie między 30 maja a 5 czerwca 2010 (w Turcji ), już teraz niezbędne jest podjęcie wielu działań związanych z tym przedsięwzięciem. Uczestnicy spotkania omówili takie zagadnienia jak:  przygotowywanie  tras na Polanie Jakuszyckiej (m.in. dośnieżanie) i przygotowywanie odpowiedniego zaplecza dla zawodników (szatnie dla 21 ekip).
Jacek Jaśkowiak zapewnił, że Szklarska Poręba pojedzie na kongres do Turcji  profesjonalnie przygotowana. Mamy silne atuty, za organizacją Pucharu w Szklarskiej Porębie przemawia przede wszystkim położenie geograficzne i doświadczenie Biegu Piastów w organizacji narciarskich imprez masowych. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner wskazał na konieczność powołania Komitetu Honorowego, w skład którego wejdą przedstawiciele PZN, Miasta Szklarska Poręba, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Bieg Piastów i Lasów Państwowych. Komitet Honorowy powoła Komitet Wykonawczy, który zajmie się już organizacją imprezy. 

Referat Promocji Miasta