×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Po raz XIII na trasach w górach Izerskich, w okolicy Stacji Turystycznej Orle odbył się Bieg Izerski. Trasa tego bardziej rekreacyjnego, niż sportowego biegu wynosiła 12 km.
W tym roku wystartowało 158 uczestników.
Wśród kobiet całe podium zajęły Czeszki: pierwsza był Ewa Irekovo z czasem 1:04,53, drugie miejsce zajęła Mila Havlikova z czasem 1:07,17,  trzecie Lenka Muzikova z czasem 1:09,01.
Na pierwszym miejscu w kategorii mężczyzn był Piotr Skowron z Jeleniej Góry z czasem 49:15, drugi Bieman Gotz z Czech z czasem 52:26 , trzeci Sourek Libor z Czech z czasem 53:26.

W konkurencji najmłodszy zawodnik wygrał Tomas Ukroslav z Czech, najstarszym zawodnikiem Biegu Izerskiego był Włodzimierz Janosik z Łodzi.

Do atrakcji należy nagroda za ostatnie miejsce – 0,5l w butelce z wizerunkiem schroniska „Orle”. Każdego roku walczą o nią najbardziej ambitni biegacze, kończący w związku z tym bieg już po ciemku...

Od siedmiu lat w ramach Biegu Izerskiego odbył się także Narciarski Bieg Retro. Fantazja narciarzy w doborze retro strojów i skompletowane przez nich zabytkowe narty, buty i kije naprawdę budzą podziw i robią wielkie wrażenie. Zawodnicy retro biegli na krótkim dystansie 3,5 km co, biorąc pod uwagę sprzęt, i tak jest wyczynem. Wystartowało 69 uczestników. Tutaj również wśród kobiet triumfowały Czeszki. Pierwsze miejsce zajęła Hana Vrkoslav z czasem 26:26, drugie Renata Dudova z czasem 32:08, trzecie Jana Svedova z czasem 35:42.
W kategorii mężczyzn ponownie pierwsze miejsce zajął Mieczysław Skowron z czasem 22:34, drugi był Petr Rykr z Czech z czasem 23:59, trzecie miejsce zajął Petr May również z Czech z czasem 24:17.
Na starcie i na mecie wszystkim tradycyjnie przygrywała muzyczna kapela.

ZDJĘCIA Z IMPREZ W GALERII PONIŻEJ ( FOT. GAMA ) oraz w fotogalerii Zygmunta Trylańskiego i Radka Pelisiaka  TUTAJ