×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Przy pięknej pogodzie, na wspaniale przygotowanej trasie, narciarze biegowi przygotowujący się do „Biegu Piastów” testowali swoje możliwości.

80 zawodników z Polski i Czech wystartowało ze Stadionu Biatlonowego w Harrachovie o godz. 11:00, by pokonać 20-cia km stylem klasycznym trasą prowadzącą w kierunku Rozdroża Pod Cichą Równią, gdzie znajdował się punkt kontrolny i punkt z ciepłymi napojami. Zawodnicy następnie pobiegli w kierunku „Białej Doliny” do schroniska „Chatka Robaczka”.
Meta znajdowała się na tzw. „Polanie Lisa”, gdzie tegoroczny „Bieg Piastów” planuje punkt żywieniowy.
Bieg odbył się w trzech kategoriach biegowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Wojciech Smykowski i Małgorzata Polańska ( seniorzy), Pavel Klinger (cz) i Ewa Szmel (masters), oraz Mateusz Zawół (junior).
Uroczyste zakończenie odbyło się obok schroniska Chatka Robaczka. Puchary i dyplomy wręczali: Pani Ewa Makówka (dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1) i Pan Martin Soukup (kierownik Referatu Promocji Miasta Harrachov).

Dziękujemy serdecznie, zawodnikom, Karkonoskiej Grupie GOPR, Stowarzyszeniu Bieg Piastów, Partnerskim Miastom Harrachov i Szklarska Poręba, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, Szkole Podstawowej Nr 1, Hotelowi BORNIT oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy.

Komandor Biegu Roman Klimek
LOT Szklarska Poręba

WYNIKI

Zdjęcia z Biegu w fotogalerii Zygmunta Trylańskiego i Radosława Pelisiaka  ZOBACZ