×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W sobotę, 23 stycznia odbył się kolejny Puchar Radiowej Trójki w Narciarstwie Zjazdowym. Impreza organizowana jest rokrocznie na nartostradzie Puchatek SkiAreny „Szrenica” w Szklarskiej Porębie.
Organizatorami tego sportowego wydarzenia był: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej a patronem medialny niezmiennie od lat  Polskie Radio „Trójka”.

Pierwsi zawodnicy wystartowali o godzinie 11.00. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe, od 7-16 lat (dziewczęta i chłopcy) oraz od 17 lat i powyżej (kobiety i mężczyźni).

W tym roku wystartowało prawie 50 zawodników, głównie z województwa dolnośląskiego. Uczestnicy mieli do pokonania slalom o długości około 300 metrów. Każdy miał tylko jeden zjazd. Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy, o czym świadczą bardzo dobre przejazdy techniczne uczestników. Najmłodszym zawodnikiem w Pucharze była w tym roku 5- letnia Nina Kaczmarska.

W kategorii 7-16 lat najlepsze były Honorata Kornalewicz, Gabriela Żmudzińska i Weronika Babicz - dziewczęta z KSM Łabski. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Daniel Piekarz, drugie Remigiusz Szymaniak – chłopcy przyjechali z Jugowa. Na trzecim był Jakub Giziński z KSM Łabski.

W kategorii 17 lat i powyżej pierwsza była Dorota Hochół ze Szklarskiej Poręby, następna Malwina Piskozub i Kinga Barzak (KS Szrenica). Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Tadeusz Skowroński z Kowar, dalej Maciek Wołczyk (KSM Łabski), oraz Paweł Pawłowski

WYNIKI

Referat Promocji Miasta
foto - MOKSiAL