×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W pierwszych dniach wyjątkowej edycji Biegu Piastów wystartowało ok. 500 osób. Zapisy są otwarte na wszystkie dystanse

„Dziękuję, poprzeczka zawieszona wysoko, ale znajdzie się jeszcze kilku kozaków, żeby ją przeskoczyć”, skomentował  Łukasz Bronowicki gratulacje, którymi został obsypany po uzyskaniu rewelacyjnego czasu 1’09”09 na 25, poświadczając swą świetna formę. Choć wyniki z różnych lat nie są porównywalne, warto przypomnieć, że ubiegłoroczny zwycięzca na tym dystansie, Walther Jacob przebiegł w 1’13”40, a Łukaszowi Bronowickiemu pokonanie tego dystansu w ‘20 zajęło 1’24.
Na trasie można było spotkać więcej renomowanych zawodników: Annę Gałek, Daniela Iwanowskiego, Kamila Zatońskiego. Jako jedyny przebiegł 50 km poniżej trzech godzin.

W pierwszy weekend (20 i 21 lutego) i w poniedziałek 22 lutego, na start Biegu Piastów przybyło ponad pół tysiąca zawodników. Najwięcej, 132 pobiegło na dystans 25 km, stu ośmiu wybrało 50. Bieg wirtualny odbyło  100 osób. To formuła pozwalająca przebiec dystans po innej, dowolnej na świecie trasie, bez oficjalnego pomiaru czasu. — ukłon w stronę zawodników z daleka, zwłaszcza z zagranicy, którzy przyjechać w Góry Izerskie nie mogą.

Podczas tegorocznego Biegu Piastów nie ma wydarzeń towarzyszących ani klasyfikacji i nagród. Zawodnicy odbierają pakiety startowe w hotelu BORNIT w Szklarskiej Porębie, a potem sami wybierają moment startu. Biegną jeden wybrany z siedmiu dystans po oznakowanej trasie. Są otwarte dla wszystkich, także dla osób, które nie startują w Biegu Piastów. Aczkolwiek nie-zawodników piastowych organizatorzy BP prozą o gest pierwszeństwa wobec zawodników. W tej formule Bieg Piastów potrwa do 7 marca. Wystartować można każdego dnia.

W pierwszy weekend dopisała pogoda. Rano trasy były zmrożone, później świeciło słońce. Poniedziałek był mglisty. Śniegu jest wciąż dużo, — mimo gwałtownego ocieplenia. Trasy izerskie położone na wysokości ponad 800 m znoszą to ciepło dzielnie. Nie wytapia ich nawet pełna radości i braterstwa atmosfera stwarzana przez zawodników.

Zapisy na czterdziesty piąty Bieg Piastów są wciąż otwarte na wszystkie dystanse. Zgłoszenia przyjmowane są przez Bieg-Piastow.pl. Kolejne dni wydawania numerów i pomiaru czasu przedłużony weekend 26, 27 i 28 lutego. Biuro wydawania numerów będzie czynne także 1 marca oraz od 4 do 7 marca; pomiar czasu w marcu: 5, 6 i 7 marca.

Sponsorzy Biegu Piastów 2021:
generalny — PKO Bank Polski, główny — KGHM Polska Miedź SA; techniczny — Quest. Partnerzy: techniczni — Holmenkol, Brubeck; PKP Intercity, Tarczyński, Miasto Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, województwo dolnośląskie, XC-Sport, Decathlon. Patron medialny: Polskie Radio Program I.
Bieg Piastów ‘21 odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej i Wojewody Dolnośląskiego. Areną Biegu Piastów są piękne trasy narciarskie utrzymywane dzięki wsparciu i uprzejmości Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Lasów Państwowych.

 

Uczestnicy w pierwszych trzech dniach Biegu Piastów ’21:

  • 50 km – 108 w Jakuszycach + 10 wirtualnych (w Jakuszycach bez oficjalnego pomiaru czasu i gdzie indziej)
  • 30 km – 26 + 6
  • 25 km – 132 + 28
  • 15 km (Memoriał Stanisława Michonia) – 73 + 9
  • 12 km (Rodzinna 12) – 42 + 9
  • 12 km (Nocna 12) – 7 + 5
  • 6 km – 44 + 19