×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W sobotę 26 września po raz szósty rowerzyści wyjadą na trasy w Górach Izerskich w Rowerowym Biegu Piastów

Pokonają trzy dystanse, na: 20, 40 i 60 km, po stracie w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, z metą tamże. To zakończenie sportowych wydarzeń ze znakiem BP. Na rowerową edycję trzech sztandarowych zawodów stowarzyszenia BIEG PIASTÓW zgłosiło się bez mała tysiąc osób. Limit miejsc wyczerpali w ciągu zaledwie kilku tygodni. Na długo po tym schodziły do organizatorów setki wiadomości i dzwoniły telefony z prośbami o zapisy, chociażby na listę rezerwową. Wymogi ochrony przyrody oraz bezpieczeństwa epidemicznego spowodowały jednak, że zwiększenie puli było niemożliwe.

(źródło: stow. BIEG PIASTÓW)

Jednak nie liczba startujących jest najważniejsza, a jak powtarza honorowy prezes zarządu stow. BIEGU PIASTÓW, Julian Gozdowski: najważniejsze są trasy. To właśnie izerskie drogi przyciągają rowerzystów w Góry Izerskie. Rewelacyjna Rowerowa Kraina między Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem, w urozmaiconym krajobrazie, zadowalają nawet wybrednych. Rowerowy Bieg Piastów pokazuje ich walory w pełni, na wielkim obszarze od Wysokiego Kamienia, przez Jakuszyce, Izerę, Orle, aż po Polanę Izerską.

Wszyscy rowerzyści muszą dostosować się do zasad epidemicznych, a więc mieć zakryte nosy i usta. Oczywiście w miejscach, gdzie będą blisko siebie; nakaz nie obowiązuje na trasie, podczas jazdy. Start rozciągnięty będzie aż na 2 godziny od 10 do 12, aby zawodnicy na każdy z trzech dystansów mogli wystartować w grupach, wyruszających co 15 minut. Stawka prawie tysiąca zawodników zostanie więc mocno rozrzedzona, co poza ograniczeniem kontaktu pomiędzy zawodnikami poprawi też w znakomity sposób komfort jazdy.

(źródło: stow. BIEG PIASTÓW)

Rowerowy Bieg Piastów to zawody dla wszystkich. Pojadą ludzie w różnym wieku, o różnych umiejętnościach. Wielu z nich to stali bywalcy izerskich tras na nartach i nogach. Najtwardsi z tej grupy ukończyli w tym roku zimowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów na 50 km. Teraz zmierzą się z dystansem 60 km na rowerze. Jeśli to uczynią, ich udziałem stanie się niezwykłe trofeum: statuetka Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

Według prognoz w sobotę w Jakuszycach ma być kilka stopni ciepła i deszcz. Warto więc ubrać się ciepło i odpowiednio do takich trudnych warunków. Na trasie będą czekać bufety i punkty medyczne, a na mecie medal i ciepła strawa. To nie będzie łatwy wyścig. To będzie ostra jazda zapadająca w pamięć na całe życie.

Organizacja VI Rowerowego Biegu Piastów nie byłaby możliwa bez wsparcia szerokiego grona partnerów, wolontariuszy i sponsorów. Generalnym jest PKO Bank Polski. Technicznym — Brubeck. Partnerami są: Miasto Szklarska Poręba, samorząd województwa dolnośląskiego, Miasto Jelenia Góra, Związek Gmin Karkonoskich oraz Termy Cieplickie, Interferie i Fenwick’s. Patronem medialnym jest Program I Polskiego Radia. W trakcie zawodów, bezpośrednio z Jakuszyc będzie transmitował popularną audycję "Jedyne takie miejsce". Honorowymi patronami VI RBP są Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych oraz Polski Komitet Olimpijski.

Źródło: stow. BP