×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

42 minuty i 53 sekundy potrzebował Adam Dragan z KS Lechia Piechowice, aby pokonać 20 km trasę III Memoriału Jerzego Zawadzkiego rozegranego w Szklarskiej Porębie. Na starcie tego krótkiego, choć wymagającego wyścigu stanęło prawie 70 zawodników i zawodniczek ścigających się w sześciu kategoriach wiekowych.
Drugi na mecie pojawił się Eneasz Popiół ze Świeradowa-Zdrój (0:42:48), a trzeci wjechał Jakub Danielski także z KS Lechia Piechowice (0:43:43) Wśród Pań najlepszą okazała się Magdalena Balana z Vittese BikeWorld.pl (0:49:48).
Trasa wyścigu poprowadzona była dobrze znanymi szlakami rowerowymi w rejonie Drogi pod Reglami. To właśnie tutaj narodziły się polskie maratony MTB. Jerzy Zawadzki, którego pamięci organizowane są zawody, był jednym z pierwszych organizatorów maratonów w kraju. To on wyznaczał m.in. kultowy podjazd na Petrowkę i większość trasy maratonu rozgrywanego podczas Festiwalu Rowerowego organizowanego od 13 lat w Szklarskiej Porębie. On też współtworzył system tras „Rowerowej Krainy”, która dzisiaj liczy już 500 km oznakowanych szlaków w Karkonoszach i Górach Izerskich (www.rowerowakraina.com)
Wyścig rozegrany 3 maja rozpoczął Grand Prix MTB Szklarskiej Poręby.  W tym roku jest to okazja do 7 starów. Kolejny zaplanowany jest na 28 czerwca na Polanie Jakuszyckiej znanej przede wszystkim z narciarstwa klasycznego. Tym razem będzie to miejsce startu i mety „Maratonu Szklarskiego”. Ostatnie zawody „Maraton Ducha Gór” zaplanowane są na 10 października. Szczegóły dotyczące wszystkich startów są na stronie www.mtb.szklarskaporeba.pl Zawody rozgrywane w Szklarskiej Porębie zaliczane są do punktacji Karkonosze Tour MTB ’09 (www.mtb.karkonosz.pl).

Tekst i zdjęcia Piotr Kaczmarski

WYNIKI :
kategorie wiekowe
open kobiety
open mężczyźni 

Organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach”, a sponsorem samorząd miasta Szklarska Poręba.