×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Minęły już 3 tygodnie od tego wydarzenia, ale warto się pochwalić! Jacek Topolnicki i Szymon Topolnicki ze Szklarskiej Poręby wygrali szóstą edycję rajdu samochodowego „Kalenica - Off Road”, który odbył się 17-18 kwietnia w okolicach Nowej Rudy.

W zawodach uczestniczyły 44 załogi i trzeba dodać, że także jeleniogórskie ekipy uzyskały bardzo wysokie lokaty, o czym można przeczytać na portalu internetowym Nowin Jeleniogórskich:
"Rajd miał charakter przeprawowy, z podziałem na dwie klasy: ekstremalną (obowiązkowa wyciągarka) i wyczyn (trudny turystyk). W miniony weekend nie brakowało emocji, zwłaszcza, że trasa była prawdziwe ekstremalna. Błoto, wąwozy, trawersy, strome zjazdy i podjazdy to tylko nieliczne przeszkody jakie czekały na uczestników. Trasa rajdu pokonywana była według roadbooka, a na trasie zostaną rozmieszczone PKP-y.
Dla nie wtajemniczonych - rajd polegał na podbiciu jak największej ilości pieczątek w karcie zawodów. Pieczątki umieszczone były w większości na drzewach w ciężko dostępnych miejscach gdzie dojazd do nich nieraz graniczył z ryzykiem wywrócenia się auta. Bardzo dobrą szóstą lokatę zajęli jeleniogórzanie – Paweł Lisiecki i Jakub Jasiński, którzy swój występ mogą zaliczonych do naprawdę udanych, a trzecią Remigiusz Lechowski i Tomasz Zięcik - również z Jeleniej Góry.

W zawodach uczestniczyły 44 załogi – 11 w klasie ekstremalnej i 33 w klasie wyczyn."

Wyniki i zdjęcia na portalu Nowin Jeleniogórskich

Gratulujemy naszym wyczynowcom!