×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Już po raz 26. w  trakcie wiosennych, kwietniowych roztopów koryto rzeki Kamiennej stało się areną widowiskowych zawodów kajakowych. W rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach w Kajakarstwie Górskim AMP Kamienna 2009 wystartowało 77 zawodników, gotowych zmierzyć się z rwącym nurtem naszej rzeki.

Na usianej wielkimi głazami Kamiennej ustanowiono dla kajakarzy ok. 800 metrowy odcinek , w części eliminacyjnej w skali trudności WW -  III , w odcinku finałowym WW III-IV (WW / White Water - międzynarodowa skala trudności rzek górskich).  Wzdłuż rzeki czuwały ekipy asekuracyjne, pomagające wszystkim tym, którym nie udawało się pokonać całej trasy. Jak powiedział Robert Szymacha, komandor Mistrzostw  - kajakarz musi dobrze czytać wodę i musi widzieć , jak układa się nurt. Trudność sprawiały głównie odwoje - jeden zaraz za kataraktą na początku  i drugi przy mecie. Taki odwój, tworzący się za progiem skalnym,  może zatrzymać kajakarza lub go wywrócić, natomiast praktycznie zaraz po wywrotce, kajakarz zostaje z odwoju "wyciągnięty" przez wypływającą wodę.

 

Najlepszą ekipą, która dała sobie świetnie radę w spływie była drużyna KKK Jelenia Góra w składzie: Tomasz Czaplicki, Michał Wrzal, Marcin Matecki, Marcin Marchowski. W kategorii amatorskiej mężczyzn w eliminacjach wygrał Tomasz Kukuła z drużyny "Miłość i porąbanie" , natomiast w finałach zwyciężył Jacek Daszkowski z drużyny Retendo Team It's My Dream. Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Liber z klubu "Bystrze". Najlepszy wynik w kategorii zawodniczej mężczyzn osiągnął Tomasz Czaplicki z drużyny KKK Jelenia Góra.

  wyniki 

Poniżej zdjęcia z imprezy w naszej galerii. Więcej zdjęć zobacz TUTAJ