×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Między 15 a 18 kwietnia w Ośrodku Wczasowym „Świteź“ odbył się kolejny plener fotograficzny Prywatnych Policealnych Szkół Fotograficznych PHO-BOS. Kuratorem pleneru był art. fot. Jacek Lalak.

Pierwszego dnia odbyła się uroczysta inauguracja pleneru. Uroczystość otworzył dyrektor PPSF PHO-BOS, pan Roman Buchaniewicz. Następnie krótkie przemówienie wygłosił (z ramienia MOKSiAL) Bartosz Wójcikiewicz.  Zaraz po oficjalnej treści słuchacze zamienili się w widzów i oglądnęli kilka bardzo inspirujących slajdów.

Kolejnym punktem spotkania był wernisaż wystawy Sławka Budrewicza pt. „Drzewo Życia“

            (...)Sławomir Dariusz Budrewicz jest młodym fotografem będącym na początku swojej twórczej drogi. Poznaje życie i na swój sposób interpretuje je metodą fotograficzną. Nieważnym jest fakt korzystania z najnowszych technologii, które opanował perfekcyjnie. Ważny jest przekaz - oto ja poznaję świat. Jestem w nim, są tam też moi bliscy i osoby nieznane. Wszyscy są związani drzewem życia. Jedni się rodzą, inni odchodzą do wieczności. Autor łączy ich z fragmentami drzewa na swój sposób pozostawiając analizę widzowi.(...) - Jacek Lalak

Z powodu tragedii w Smoleńsku nie odbyła się akcja sportretowania mieszkańców Szklarskiej Poręby i grupowego zdjęcia całej społeczności naszego miasta. Temat pozostał jednak aktualny i w przyszłości do niego powrócimy.

Tekst i zdjęcia MOKSiAL