×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Slalom Retro, Turniej Miast Przyjaciół Trójki i trójkowe audycje na żywo!
 
Miniony weekend w Szklarskiej Porębie był pełen wrażeń. Wszystko zaczęło się już w piątek 19 lutego, kiedy punktualnie o godzinie 9:00 Piotr Baron przywitał słuchaczy Trójki ze Szklarskiej Poręby. W Arence Żywca przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę znajdowało się „terenowe studio” Programu Trzeciego. Audycja „Tu Baron” na żywo ze Szklarskiej Poręby trwała do godziny 12:00. W programie udział wzięli również mieszkańcy i goście Szklarskiej Poręby. Rozmówcami Piotra Barona byli m.in.prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Sokoliński). W programie usłyszeliśmy również liczne pozdrowienia spod Szrenicy. Lepszej reklamy niż ta, którą miasto może zawdzięczać popularnej Trójce nie można sobie wyobrazić.

Sobota 20 lutego zaczęła się Turniejem Miast Przyjaciół Trójki. Jest to cykliczna impreza, w której udział biorą ekipy Szklarskiej Poręby, Augustowa – naszego zaprzyjaźnionego miasta oraz Radiowej Trójki. Ideą Turnieju jest rywalizacja sportowa na wesoło. Zajęte miejsce niby nie jest ważne, ale jednak każda ekipa ostro walczy o punkty, które liczą się w końcowej klasyfikacji. W tym roku gościnnie udział wzięła drużyna Samorządowców. Ekipy zmagały się w konkurencjach: zimowy turniej siatkonogi "śniegówka", chód na czas na 5-osobowych nartach,przeciąganie liny, slalom gigant i slalom retro.

Oto oficjalne wyniki Turnieju.
1 miejsce Augustów -  16 PKT
1 miejsce Szklarska Poręba - 16 PKT
3 miejsce Samorządowcy -  11 PKT
4 miejsce Radiowa Trójka -  7 PKT

Jak widać rywalizacja był niezwykle wyrównana. Zwycięzcom gratulujemy. 

W międzyczasie w „terenowym studiu Trójki” czyli w Arence Żywca zaczęła się już kolejna audycja na żywo. Tym razem gościliśmy w Radiowym Domu Kultury a Michał Nogaś wraz z Katarzyną Borowiecką zabrali nas w podróż po kulturalnych zakątkach Szklarskiej Poręby. Odwiedziliśmy Liceum Ogólnokształcące w Szklarskiej Porębie, którego patronem jest Jan Izydor Sztaudynger oraz mogliśmy posłuchać opowieści Krystyny Trylańskiej – muzy słynnego malarza Wlastimila Hofmana.
Trójkowy "Weekend w Szklarskiej Porębie" patronowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (*)

O godzinie 17:00 nadszedł czas na najbardziej widowiskowy punkt całego weekendu - V Slalom Retro. Szklarska Poręba po raz kolejny przeniosła się w czasie. Narty, stroje a nawet nastroje uczestników dobrze znane z poprzednich epok to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla Slalomu Retro. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy udziale Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba.
Słynny Slalom Retro - etgo nie da się po prostu opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy. Nieprawdopodobne, jaką fantazję i wyobraźnię mają uczestnicy tej imprezy. Stare narty to jedno ale odpowiednie stroje i atrybuty (plecaki, torby, czapki) robią niesamowite wrażenie. Dziw bierze, że w dobie technologicznej pogoni za coraz to nowszym i bardziej zaawansowanym technicznie sprzętem narciarskim narty sprzed 80 lat nadal są w pełni sprawne. Można na nich pokonać kilkuset metrowy slalom świetnie się przy tym bawiąc i czując ten niesamowity klimat odległych czasów. Dzięki uczestnikom z Czech oraz niemieckiego Goerlitz Slalom Retro nabrał międzynarodowego charakteru.
Jury w składzie: Jadwiga Kamińska, Henryk Łubkowski oraz Grzegorz Sokoliński oceniali przede wszystkim ubiór i prezentację zawodnika, styl zjazdu oraz czas przejazdu, który często ustępował urokowi osobistemu uczestniczek i uczestników.

Oto wyniki:
Kobiety:
1 miejsce Maja Misztal – Szklarska Poręba
2 miejsce Barbara Cygoń - Szklarska Poręba
3 miejsce Iwona Abramowicz - Szklarska Poręba

Mężczyźni:
1 miejsce Waldemar Bobowski – Jelenia Góra
2 miejsce Maciej Krzywiński – Augustów
3 miejsce Feliks Rosik – Jelenia Góra

Nagrodami w Slalomie Retro był wysokiej klasy sprzęt narciarski ufundowany przez głównego sponsora imprezy firmę Salomon. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy już za rok na VI Slalom Retro.
Zwieńczeniem tegorocznego Slalomu był koncert Kapeli ZIELE.

Na zakończenie po raz trzeci rozbrzmiało „terenowe studio Trójki” skąd Piotr Baron poprowadził 1464 wydanie Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Kolejny emocjonujący weekend w Szklarskiej Porębie już za nami. Wśród tylu ciekawych wydarzeń każdy mógł wybrać coś dla siebie. Już dziś zapraszamy do Szklarskiej Poręby – 27 lutego Gwiazdy na Śniegu czyli celebrytki i celebryci na trasach narciarskich Szklarskiej Poręby.

Dziękujemy firmie Salomon, Sudety Lift, hotelowi Szrenica, hotelowi Las, gościńcowi Jural, Lokalnej Organizacji Turystycznej, firmie Henny Penny, Nowinom Jeleniogórskim,  portalowi Nasze Miasto.pl oraz Radiowej Trójce za relacje podczas imprezy.

Referat Promocji Miasta

(*) Ministerstwo Rozwoju Regionalnego było partnerem projektu „Weekend w Szklarskiej Porębie” realizowanego przez Polskie Radio S.A.. W ramach projektu od 18  do 21 lutego 2010 r, pojawiło się 14  wydań audycji w Programie III Polskiego Radia SA, których tematyka była poświęcona Funduszom Europejskim m.in. w paśmie „Zapraszamy do trójki”, „Myśliwiecka 3/5/7”, „Lista Przebojów Programu 3”, „Zagadkowa niedziela”, „Trzecia strona medalu”.
W ramach współpracy z Polskim Radiem w dniach 20-21 lutego w Dolnej Stacji na Szrenicę zostało zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na temat Funduszy Europejskich. Przedstawiciele resortu i  Głównego Punktu Informacyjnego  Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego woj. Dolnośląskiego, funkcjonującego w ramach sieci punktów Ministerstwa Rozwoju Regionalnego,  odpowiadali na pytania dotyczące Funduszy Europejskich m.in. jaki jest terminarz ogłaszanych konkursów w regionie, gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich, jak pozyskać środki na założenie firmy, z jakich szkoleń można skorzystać, aby podnieść kwalifikacje, jak zostać uczestnikiem projektów. Na stoisku oprócz konsultacji merytorycznych można było otrzymać również materiały informacyjno-promocyjne dotyczące poszczególnych programów operacyjnych.
 
Zdjęcia w galerii poniżej - MOKSiAL, Referat Promocji Miasta

Więcej zdjęć  z Slalomu Retro również w galerii Zygmunta Trylańskiego i Radosława Pelisiaka ZOBACZ

oraz w GALERII ZSO i MS