×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

10 października już po raz drugi w Szklarskiej Porębie odbył się III Zlot Miłośników Twórczości Marka Grechuty. Głównym założeniem organizowanego Zlotu jest „….ocalić od zapomnienia…” twórczość Marka Grechuty poprzez interpretację i nowe aranżacje piosenek wykonywanych przez młodych i utalentowanych ludzi.

III Zlot został otwarty kameralnym koncertem pn. „Gdziekolwiek jesteś” w „Szrenicowym Dworze”, a zakończył się w Klubie „Jazgot” – koncertem „Jeszcze pożyjecie poeci prawdy”.

Do tegorocznej edycji został zaproszony Jerzy Filar, autor słynnej „Samby Sikoreczki” – którą również zaprezentował podczas koncertu, ku ogólnemu zadowoleniu publiczności. Podczas występu Artysta z dużym sentymentem wspominał Szklarską Porębę, co związane jest z jego obecnością w latach 70 – tych na scenie Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej „Pod ponurą Małpą”. To właśnie w naszym mieście, w owym czasie wraz z grupą Przyjaciół Jerzy Filar założył zespół „Nasza Basia Kochana”, którego był głównym kompozytorem i wykonawcą piosenek do słów Jacka Cygana i swoich własnych. Artysta dał się poznać z niesamowitego poczucia humoru i zachęcił publiczność do wspólnego śpiewania. Jerzy Filar wystąpił wraz z zespołem w składzie: Joanna  Kondrat – harmonia ustna i śpiew, oraz Krzysztof Napiórkowski – instrumenty perkusyjne i fortepian elektryczny. Artyści wykonali swoje własne autorskie utwory, utrzymane w konwencji twórczości Marka Grechuty.
Po  występie Jerzego Filara na scenach „Szrenicowego Dworu” i Klubu „Jazgot” gościliśmy: laureatkę krakowskiego konkursu na najlepszą interpretację piosenek Mistrza – Aleksandrę Kiełb, poetkę, kompozytorkę i gitarzystkę, oraz zespół instrumentalno-wokalny „Ekipa z Czerwonego Dżipa” – czyli laureatów Przeglądów Twórczości Marka Grechuty, Orpiszewo 2007/2008.

III Zlot cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził ogromną rzeszę zwolenników tego przedsięwzięcia. Mając to na względzie organizatorzy myślą nad nową formułą przyszłorocznego Zlotu.

Już teraz gorąco zapraszamy!

Tekst i zdjęcia