×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Poplenerową wystawę w Muzeum Zabawek w Karpaczu, stworzyli artyści ze Szklarskiej Poręby

Wystawa powstała jako podsumowanie pleneru artystycznego pod tym samym tytułem, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Prace są wystawione w Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu, jednak z uwagi na epidemiczne ograniczenia do końca stycznia jest ono zamknięte.

Dlatego obie placówki przygotowały pokaz wideo dostępny poprzez Facebook.

Jesienią 2020 roku 17 artystów: malarzy, rzeźbiarzy, szklarzy, filmowców, rysowników, ceramików i fotografików połączył temat: niezwykła i oryginalna architektura domów sudeckich, których egzemplarze wciąż stoją w górskich miejscowościach. W trakcie pleneru powstał różnorodny zbiór prac przedstawiających charakterystyczne dla subregionu domy przysłupowe, eklektyczne pensjonaty górskie, opowieści o ludziach, od wieków mieszkających w górach.
Wystawa ożywiła dyskusję o współczesnej architekturze sudeckiej. Jest głosem w sprawie, aby niezwykłe walory krajobrazowe nie przesłoniła nieprzemyślana, zbyt nachalna zabudowa nam współczesna, nie nawiązująca do lokalnego ładu architektonicznego.

Źródło: FB / Muzeum Zabawek