×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items


Stefan Dybowski, rocznik 1957,  ukończył poznańską ASP, po czym w 1984 wyjechał do Berlina, gdzie osiadł na stałe. Po doświadczeniach z komercyjnym malarstwem realistycznym skupił się na fotografii, pracach projektowo - wydawniczych, organizacji koncertów i widowisk – wszystko w ramach współpracy ze środowiskiem berlińskiej Polonii. Malarstwo, czyli jego właściwa pasja stała się teraz elementem dodatkowym, przez który artysta wyraża siebie, swoją pogodę ducha, pozytywną energię, ekspresję. Bawi się  malowaniem -  barwą, kontrastem plam, niby przypadkowych, niby wynikających z nastroju a jawiących się jak skrzętnie przemyślane kompozycje. Kontrastowe, bardzo energetyczne zestawienia narzucają widzowi burzę emocji, rozmaitych lecz przesyconych radosną pogodą i słonecznym światłem.

Notka biograficzna
Stefan Dybowski urodził się w 1957 roku w Poznaniu.
1977-1982 odbywa studia artystyczne w Państwowej Wyższej Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.
Dyplom z wyróżnieniem uzyskuje w 1982 roku w pracowni prof. Jana Węcławskiego. Studia malarskie odbywa w pracowniach Stanisława Teissyerea, Alfonsa Gielniaka i Jacka Waltosia.
W 1986 zostaje przyjęty do Związku Plastyków w Berlinie.
W 2001 roku ukończył Studium Grafiki Komputerowej.

Ważniejsze wystawy:
1982 Triennale rysunku w Katowicach,
1984 wystawa „Dyplom 1982” na Międzynarodowych targach w Poznaniu,
Wystawa w Instytucie im. Goethe w Berlinie
1996 wystawa w Zielonej Górze,
2003 wystawa w Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie,
2005 wystawa w Domu Kultury w Międzyzdrojach 

Stefan Dybowski. Malarstwo.
Wystawa czasowa w Domu Carla i Herbarta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie
16.04. – 15.05. 2009 r.