×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Uszkodzenie mostu nad Potokiem Szrenickim na szlaku turystycznym prowadzącym do Schroniska pod Łabskim Szczytem spowodowała ulewa, jaka przeszła nad Szklarska Porębą w sobotnie przedpołudnie.

Z tego powodu, jak poinformował Karkonoski Park Narodowy, odcinek szlaku żółtego od drogi ze stacji pośredniej wyciągu krzesełkowego na Szrenicę do Schroniska pod Łabskim Szczytem pozostanie zamknięty do odwołania.  Do schroniska  ze Szklarskiej Poręby można dojść niebieskim szlakiem tzw. "Czeską Ścieżką" lub ze Szrenicy szlakiem zielonym tzw. "Mokrą drogą". Oprócz tego prawie całkowicie została zniszczona platforma widokowa przy wodospadzie Kamieńczyka, z tego powodu do odwołania zamknięte będzie zejście na dolną platformę widokową przy wodospadzie Kamieńczyka. więcej

W sobotę, 7 sierpnia 2010, spadło 57 litrów wody na metr kwadratowy. Wielu turystów z niedowierzaniem przyglądało się rzekom płynącym pod Szrenicą, które z leniwych letnich potoków w jedno przedpołudnie zamieniły się  ryczące rzeki. Dziesiątki osób na mostkach robiło zdjęcia i nagrania video.  Kamienna i pozostałe potoki stały się prawdziwą atrakcją turystyczną. Po południu deszcze zelżały. Nie było mowy o pieszych górskich wędrówkach, ale można było np. skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej czynnej w centrum miasta, która działa nawet przy niewielkich opadach deszczu.

Do Szklarskiej Poręby bez problemów dojechać można zarówno samochodem drogą krajowa nr 3, jak i pociągiem.