×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Czy prawdziwą Rowerową Krainą jest Szklarska Poręba i jej okolice można było się  przekonać 24 lipca 2010 podczas nietypowej imprezy  jaką był V Rowerowy Rajd Retro Orle.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody (deszcz i wiatr wiejący praktycznie z każdej strony) na starcie stawiło się kilkunastu "rowerowych zapaleńców". Nietypowy peleton wyruszył o godzinie 9:00 z Stacji Turystycznej Orle. Przy bardzo mocnych opadach deszczu i silnym wietrze cykliści przejechali do Harrachova. Tam przesiedli się do pociągu, który zawiózł kolarzy do Korenova.

W międzyczasie cała ekipa zahaczyła o restaurację "U Krbu". Tam po posiłku ruszyli w stronę Izerki. Gdy dojechali na miejsce czekało na nich jadło i napitki tradycyjnie czeskie, wybór pamiątek, kapela czeska pokazy i konkursy rowerowe.  V Rowerowy Rajd Retro dofinansowany był ze środków Unii Europejskiej i budżetu Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach projektu „Orle-Izera-Jizerka: współpraca lokalnych społeczności”, w PO EWT – cel 3. Partnerem w projekcie był Izersko-Jestedsky Horky Spolek.

Zobacz film zrealizowany przez SZKLARNIA TV