×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

  Powitanie lata z MOKSiAL-em było gorące. I nie tylko zasługa w tym sprzyjającej aury, temperatura dochodziła bowiem do 33 stopni Celsjusza, ale również wykonawców, którzy wystąpili 10 lipca w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada. Na początek Karkonoska Wakacyjna Orkiestra Kameralna zagrała przeboje muzyki dawnej i najpopularniejsze szlagiery filmowe. Delikatna muzyka ulatująca ze smyków była jak antidotum na panujące upały.
Zaraz po Wakacyjnej Orkiestrze  wystąpił Białoruski Zespół Pieśni i Tańca „ Białe Skrzydła”. Młodzi Tancerze zaprezentowali tradycyjne tańce: greckie, cygańskie, polskie i białoruskie. Występ zespołu zachwycił publiczność zgromadzoną w Esplanadzie. I nic w tym dziwnego, ponieważ tańce tego zespołu są dopracowane w każdym szczególe, a zapał młodych tancerzy odczuwalny jest nawet na widowni. Zespół zresztą zdobył wiele wyróżnień, w tym pierwsza nagrodę na Festiwalu Kultury w Mrągowie. Tancerze z „Białych Skrzydeł” już trzeci raz goszczą w Szklarskiej Porębie dzięki uprzejmości i dobremu sercu mieszkańców miasta i jego władz. Jak mów Bożena Słupska - opiekun zespołu  z Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia, tu pod Szrenica znaleźli swoje miejsce i zaznali wiele ciepła i oznak przyjaźni.
Na koniec rockowo zagrał czeski zespól „Folimanka Blues”. Na szczęście wieczorem nieco się ochłodziło, bo Czesi zagrali mocno, rockowo i energetycznie. Występ czeskiej kapeli zorganizowany został w ramach III Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego Ekoglass Festiwal. Wśród zaproszonych gości była m.in. Pavla Foglova dyrektor czeskiego Centrum w Warszawie, Mirosław Jasiński z Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej i Igor Wójcik  dyrektor  Ośrodka Kultury i Sztuki w Wrocławiu, współorganizator występu „Folimanki Blues”.