×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dzieci z domów dziecka na feriach w Szklarskiej Porębie.

Co roku Program Trzeci Polskiego Radia, Hotel „Las” przy współudziale Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie oraz grona miejscowych gestorów i instytucji organizują pobyt grupie dzieci z domów dziecka w ramach konkursu plastycznego „Moje wymarzone wakacje w górach”

Na laureatów oczekiwano w Hotelu „Las” całą sobotę. Jako pierwsza dojechała grupa chłopców z Ustki. Tuż za nimi przejechali laureaci z Chojny. Po południu powitaliśmy dzieci z Warszawy. Grupa z Krakowa dotarła do hotelu dopiero po 21-ej.
Wieczorem wszyscy przyjezdni zostali powitani przez dyrektora hotelu. Po nim, ciepłe słowa od siebie i radiowej „Trójki” przekazał Marek Pawlukiewicz. To właśnie Marek Pawlukiewicz przez wiele lat był dobrym duchem tego konkursu. Konkursu, dzięki któremu wiele dzieci mogło zobaczyć inny, wesoły i kolorowy świat. 
W imieniu Fundacji Pogotowie Teatralne powitał gości lekarz medycyny niekonwencjonalno-teatralnej Tomek Jankiewicz.

Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. W niedzielę była wycieczka do Wodospadu Szklarki oraz Starej Chaty Walońskiej. To był dobry początek. Przed dziećmi jeszcze kulig z Osadą Jeździecką BATA, zwiedzanie "Szklanej Manufaktury" w Piechowicach, Leśnej Huty w Szklarskiej Porębie, zajęcia w Parku Linowym Trollandia, Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej oraz wjazd wyciągiem na Szrenicę, gdzie będzie na nich czekał ciepły poczęstunek.
Poza tym w hotelu dzieci też się nie nudzą. Korzystają z basenu, uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach oraz grach i zabawach organizowanych przez Pogotowie Teatralne.

Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizacji pobytu dla:
- Hotelu "Las"
- Fundacji Pogotowia Teatralnego
- Polskiego Radia Trójka
- Sudety Lift
- Karkonoskiego Parku Narodowego  i Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
- Osady Jeździeckiej BATA
- Leśnej Huty
- Starej Chaty Walońskiej
- Marcina Zielińskiego ze „Szklanej Manufaktury” w Piechowicach
- Parku Linowego "Trollandia"
- Schroniska "Szrenica"
- Policji w Szklarskiej Porębie

Referat Promocji Miasta