×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Latino Sylwestro – taką nazwę miała plenerowa impreza zorganizowana w Parku Miejskim Esplanada w Szklarskiej Porębie przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Stary rok pożegnaliśmy a nowy przywitaliśmy w gorących, latynoskich rytmach. Ale po kolei.
Mimo zaostrzeń w przepisach dotyczących organizacji imprez masowych Szklarska Poręba zdecydowała się przygotować sylwestrową zabawę dla swoich gości. Wstęp na teren imprezy był płatny,a kwota 20 zł za bilet nie była zbyt wygórowana.
Na pierwszy ogień (dosłownie) poszli tancerze ognia z grupy IRRBLOSS. Ich widowiskowy pokaz tańca bardzo podobał się uczestnikom imprezy.
Później na scenie rządził już tylko Dj TOM TOM, który zaprezentował mieszankę najbardziej imprezowo-tanecznych hitów. Następnie przyszedł czas na niezwykle popularne w ubiegłym roku muzyczne MashUp-y czyli najbardziej nieprawdopodobne mixy znanych utworów. Dj TOM TOM połączył w jednym utworze np.: linię melodyczną zespołu Nirvana, soulowy głos Kelles i swing lat 30-tych. Przy takich dźwiękach uczestnicy „Latino Sylwestro” w Szklarskiej Porębie bawili się do godziny 02:00 w nocy.
Gospodarzami imprezy był kabaret AdecHaDe, który do wspólnej zabawy przy improwizowanych skeczach zaprosił bawiących się gości.
Gwiazdą „Latino Sylwestro” w Szklarskiej Porebie była łódzko-peruwiańska formacja COCA LOCA. Kiedy ze sceny popłynęły dźwięki timbalesów, marakasów i sekcji dętej to nawet padający momentami deszcz nie był w stanie popsuć świetnej zabawy. Zespół zaprezentował nie tylko swoje muzyczne oblicze ale nauczył także zgromadzonych pod sceną imprezowiczów  podstawowych kroków Salsy i Rumby. Nogi same rwały się do tańca! Jedno jest pewne – klimat latino będzie w tym roku bardzo popularny.
Przed 24:00 na scenie pojawił się burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak, który złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze noworoczne życzenia.
Potem przyszedł czas na końcowe odliczanie do początku nowego roku a potem już tylko życzenia. Kilka minut po północy niebo nad Szklarską Porębą rozświetlił pokaz fajerwerków, który w Parku Esplanada obejrzało ponad dwa tysiące osób.

Szczęśliwego Nowego Roku!!

Zdjęcia