×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Już od soboty w Szklarskiej Porębie będzie można jeździć na nartach. Minusowe temperatury sprzyjają i trwa wielkie dośnieżanie. Armatki pracują bez przerwy wspierając aurę, która też nie szczędzi śniegu. Dośnieżane są trasy kompleksu SkiArena Szrenica oraz stoki w mieście i w najbliższy weekend będzie można już szusować na nartostradzie Puchatek.
Dzisiaj można już biegać na Polanie Jakuszyckiej. Jak zapewnia Stowarzyszenie Bieg Piastów trasa do Osady Orle jest przetarta przez trenujących tam sportowców a warunki na niej są całkiem dobre. Przy sprzyjających warunkach śniegowych możliwe jest przygotowanie pozostałych tras.

Jak zwykle zima nie zaskoczyła drogowców ze Szklarskiej Poręby, czego niestety nie można powiedzieć o niektórych kierowcach zwłaszcza samochodów ciężarowych.

Planującym przyjazd do Szklarskiej Poręby turystom przypominamy, że wygodniej i bezpieczniej jeździ się na oponach zimowych. Jak mówią ratownicy GOPR , pogoda w górach jest równie nieprzewidywalna jak kobieta. Dlatego w bagażniku warto mieć na wszelki wypadek łańcuchy oraz łopatkę, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy zacznie się śnieżyca.
Meteorolodzy zapowiadają w tym tygodniu obfite opady śniegu na południu Polski a to świadczy o tym, że Święta Bożego Narodzenia w Szklarskiej Porębie będą białe, śnieżne i narciarskie.