×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W ramach 43. Sesji Rady Miejskiej odbyło się uroczyste podziękowanie osobom, działającym na rzecz miasta Szklarska Poręba. Imprezę zorganizowano po raz pierwszy, 30 listopada w hotelu Bornit, a jej pomysłodawcy mają nadzieję na coroczną kontynuację.

Przedstawiciele magistratu wyróżnili tych mieszkańców, którzy często bezinteresownie promują markę swojej miejscowości. Podziękowano osobom działającym w zakresie: sportu, turystyki, kultury i sztuki, rozwoju społeczności lokalnej czy wieloletniej pracy na rzecz młodego pokolenia.

„To, że jesteśmy dumni z naszej miejscowości, to także efekt Państwa czynnego działania” – powiedział przewodniczący Grzegorz Sokoliński. W kreowaniu pozytywnego wizerunku Szklarskiej Poręby mają swój udział m.in. przedstawiciele oświaty, radni, właściciele restauracji czy pensjonatów, organizatorzy imprez sportowych i kulturalnych na terenie miasta, przedstawiciele służby zdrowia oraz duchowni.

Czynne działania uhonorowanych osób skutkują wzbogaceniem oferty turystycznej gminy, propagowaniem sportu wśród dzieci i młodzieży oraz szeroko pojętą integracją mieszkańców, przyczyniają się do podnoszenia prestiżu i atrakcyjności kurortu pod Szrenicą. Jednym z widocznych przykładów jest miejscowy chór „Porębianki” utworzony przez pana Stanisława Leszczawskiego, gdzie wspólna integracja i akceptacja okazały się sukcesem.

Obok wyróżnień personalnych, dostrzeżono również stowarzyszenia i wspólnoty mieszkaniowe. W Szklarskiej Porębie coraz więcej domów posiada nową elewację i zadaszenie. Jest to inicjatywa samych mieszkańców, którzy w ten sposób przyczyniają się do piękniejszego wizerunku miasta.

Pomysłodawcy tego miłego i uroczystego wydarzenia zdają sobie sprawę, że w tym roku mogli pominąć wiele zaangażowanych osób. Skierowali więc apel do mieszkańców, aby sami zgłaszali kolejne kandydatury, co powiększy grupę wyróżnionych w następnych latach. „Czegoś takiego tu wcześniej nie było, a to oznacza, że się rozwijamy” – powiedział na zakończenie Ks. Kanonik Bogusław Sawaryn.

Tekst Karolina Wojtaś
 

LISTA WYRÓŻNIONYCH MIESZKAŃCÓW SZKLARSKIEJ PORĘBY