×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Utrudnienia w ruchu na świeradowskich ulicach i na szlakach izerskich

Już w najbliższy weekend 3 i 4 października br. w Świeradowie-Zdroju rozegrane zostaną kolejne edycje sportowych zawodów cyklów BIKE MARATON oraz RUNNER’S WORLD SUPER BIEG.
Centrum zmagań będzie dolna stacja kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów.
W sobotę ruszą miłośnicy kolarstwa górskiego w ramach 7 edycji BIKE MARATON 2020. Pokonają wybraną spośród czterech tras o długościach od 18 do 78 km. Start od godz. 10 a zakończenie o godz. 17.

W niedzielę rywalizować będą biegacze górscy. Tym razem w ramach cyklu RUNNER’S WORLD SUPER BIEG 10-kilometrowy bieg alpejski na Stóg Izerski. Start o godz. 11, a zakończenie przewidziano na godz. 14.

Zawody wymuszą wyłączenie z ruchu ulicy Strażackiej w Świeradowie-Zdroju (na wysokości dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN) w godz.:
• sobota — 8-18
• niedziela — 9-12

W czasie trwania zawodów dojazd do parkingów kolei gondolowej będzie możliwy od centrum Świeradowa ul. Zakopiańską, a do parkingów przy Zajęczniku — od strony Czerniawy.

Przejazdy rowerowe podczas zawodów będą przebiegać po drogach w Górach Izerskich, którymi częściowo wiodą szlaki turystyczne i rowerowe. Dlatego wszystkich wybierających się w góry na sobotnie i niedzielne wycieczki organizatorzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności, przepraszając za utrudnienia, lecz zapraszając do wspólnego kibicowania zawodnikom.

Więcej informacji: www.bikemaraton.com.pl oraz www.superbieg.pl

Źródło: Grabek Promotion