×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rejestracja Polaków na szczepienia rozpoczęło się 15 stycznia 2021 r.

W pierwszym etapie szczepieni byli pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele. W kolejnym etapie młodsi niż 60-latkowie z chorobami przewlekłymi, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne, a później przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane są także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Wizytę można umówić przez specjalną infolinię pod numerem 989, poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), w placówce medycznej, w której wystawione było e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
W Szklarskiej Porębie szczepi przychodnia POZ w Izerskim Centrum Pulmonologii i Chemioterapii "Izer-Med" przy ulicy Szpitalnej. Informacje pod nr. tel. 757 172 155.
Pod numerem 577 398 618, można uzyskać informacje odnośnie TRANSPORTU na szczepienie.

Więcej: Miejski Biuletyn Informacyjny Pod Szrenicą