×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Skwer i skalne ławki, choć jeszcze nie gotowy, już służą i cieszą

W Szklarskiej Porębie, mimo gorących wakacji, realizowane są projekty współfinansowane przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki przyznane zostały przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Ducha Gór. Dwa z nich szczególnie przypadną do gustu nie tylko mieszkańcom, ale i turystom. To rewitalizacja Skweru Ducha Gór przy skrzyżowaniu ul. Turystycznej i 1 Maja oraz skalne ławki ozdobione autorską metaloplastyką. Oba pomysły inwestycyjne by wzbogacić miasto w małą infrastrukturę rekreacyjną i kulturową, innowacyjną, opartą na zasobach, uwzględniającą ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu zrodziły się wśród strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie.
Wciąż trwają prace, ale ponieważ lato w pełni, w mieście wielu gości, to zarówno urządzenia rekreacyjne na Skwerze, jak i 4 (z 6 docelowo) ławki są już dostępne. Mieszkańcy i turyści chętnie z nich korzystają.
Sądząc po reakcjach w mediach społecznościowych i podsłuchanych w terenie, OSP trafiła w "10", a nowe miejskie meble będą dobrze wykorzystane.

  • Hits: 132
  • Hits: 204
  • Hits: 206
  • Hits: 111

Zakończenie obu realizacji planowane jest na koniec września. Brakuje jeszcze kilku istotnych elementów, w tym rzeźby Ducha Gór oraz nowoczesnej warstwy informacyjnej, która przy okazji zabawy — będzie uczyć.

al

PROW 2014-2020