×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dzieci na starcie biegu narciarskiego na dystansie 1 kilometra podczas Biegu Piastów 2022

Świetne otwarcie Biegu Piastów'22

Bieg KGHM Rodzinna 12 był udanym otwarciem XLVI Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Dzięki setce dzieci w Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawy Zuchów oraz ponad pięciu setkom biegaczy KGHM Rodzinnej 12. Zwycięzcami byli Piotr Skowron i Klára Moravcová. Najszybszą rodziną okazała się familia Broj Team Źlinice, a najstarszą rodziną Family Team Kępa Sport.

Bieg Dobrej Drużyny PZU – Wyprawa Zuchów po raz pierwszy startował z Polany Maliszewskiego, czyli z areny startowej biegów głównych. Widok setki pełnych werwy uczniów podstawówek na wielkiej, śnieżnej polanie był imponujący. Czekał ich podbieg przez miejsce zwane umownie kanionem na ostatnią prostą pomiędzy torami a parkingiem. Tam, na końcu trasy liczącej prawie kilometr, czekały dziesiątki fanów, rodziców kibiców.

Dzieci i dorośli biegacze narciarscy na mecie pierwszego dnia biegania Biegu Piastów 22

Kilka chwil później na 12-kilometrową trasę ruszył kolorowy peleton rodzin. KGHM Rodzinna 12 to wymagająca trasa, z dwoma podbiegami. Najlepszymi okazali się znakomity trener, a okazjonalnie bywa szybkim zawodnikiem — Piotr Skowron oraz utytułowana biegaczka czeska klasy europejskiej — Klára Moravcová. Zdołało ją wyprzedzić zaledwie pięciu panów! Moravcová przyjechała do Jakuszyc ze swoimi zawodniczkami Ski Klubu Jablonec. Efektem było oblężenie pierwszej dziesiątki aż dziewięcioma Czeszkami. Jedyną, która przerwała ten czeski pociąg, była jedna z najlepszych polskich amatorek, Magdalena Andrzejewska. Jej trzecie miejsce w tak silnej konkurencji to naprawdę wielkie osiągnięcie.

Family Team Kępa Sport o 53 lata wyprzedził niesamowitych Haniszewskich w rywalizacji o miano najstarszej rodziny. Najszybszą okazał się Broj Team Źlinice.

Po raz kolejny w Biegu Piastów wziął udział Walter Judka, który jako jedyny nie opuścił ani jednej edycji zawodów. W sobotę obchodził 79 urodziny! Z tej okazji jego wnuczka, 12-letnia Ola pokazała dziadkowi jakie zrobiła postępy. Biegli razem, ale na trasie Herberta pokazała partnerowi plecy. Dziadek starał się ją dogonić, ale nie miał szans.

Pamiątkowa fotografia biegaczy po zakończeniu pierwszego dnia Biegu Piastów 22

Wiele działo się także wokół tras. Rozrywkę zapewnili partnerzy Biegu Piastów organizując stoiska odpoczynkowe z napojami i jedzeniem.

Podium KGHM Rodzinna 12 w ramach XLVI Biegu Piastów

mężczyźni

I Piotr Skowron 35'28"
II Ireneusz Rabski 35'31"
III Sergiusz Wieczorkiewicz 35'34"

kobiety

I Klara Moravcova 36'25"
II Lucie Tymova 39'57"
III Magdalena Andrzejewska 40'30"

Najszybsze rodziny

I Broj Team Źlinice (Marcel, Adrian, Kornel)
II Miciaki (Krzysztof, Miłosz,, Szymon)
III Kołodziejczyk Team (Marek i Mirosław Kołodzieczykowie oraz Oliwier Wróbel)

Najstarsze rodziny

I Family Team Kępa Sport 701 lat
II Haniszewscy 647 lat
III Czysty + 535 lat.

Sklasyfikowano 60 rodzin.

Bieg ukończyło 512 osób.

Źródło: stowarzyszenie Bieg Piastów