×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Biegacz narciarski z synem na nartach na trasie Biegu Piastów

W Szklarskiej Porębie-Jakuszycach od 26 lutego wielkie bieganie. XLVI Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego rozpoczną maluchy Biegiem Dobrej Drużyny PZU – Wyprawą Zuchów oraz rodziny — KGHM Rodzinną 12.

Zuchy wystartują na malowniczej Polanie Maliszewskiego w Jakuszycach — stamtąd także wystartują biegacze koronnych dystansów tegorocznego Biegu Piastów. Nieco później na 12-kilometrową trasę wyruszy pół tysiąca rodzinnego biegania. Będą zdobywać nie tylko laury w kategoriach indywidualnych, ale także miano najstarszej i najszybszej rodziny.

Memoriał Stanisława Michonia w niedzielę 27 lutego - biegacze narciarscy na trasie 15-kilometrowego biegu

W niedzielę, 27 lutego Bieg Przedszkolaka oraz Memoriał Stanisław Michonia na 15 km. Ten wybitny biegacz narciarski i trener trzy razy wygrał Bieg Piastów, w tym jego pierwszą edycję w 1976. Wychował znakomitych zawodników jako trener.

Stanisław Michoń trenował w kadrze narodowej w latach 70 XX stulecia, razem z mistrzem świata Józefem Łuszczkiem. Jako zawodnik wyróżnił startami, jako pierwszy z Polski startami w cyklu Worldloppet. To liga największych masowych biegów narciarskich świata. W tej wędrówce towarzyszyła mu ówczesna podopieczna, a potem partnerka i żona — Dorota.
Przed włączeniem Biegu Piastów do Wordloppet, Stanisław Michoń wygrywał izerski bieg w 1976, 1978 i 1985 roku. Potem wielokrotnie startowali w BP jego podopieczni, poza ukochaną Dorotą, syn Mariusz, czy też utalentowana Kamila Boczkowska. Ten dorobek biegacza stowarzyszenie Bieg Piastów postanowiło uhonorować nadając imię Stanisława biegiem biegowi.
W ramach Biegu Piastów'22 Memoriał Stanisława Michonia odbędzie się po raz szósty. Cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem — wszystkie miejsca na starcie są zajęte na wiele dni przed dniem rozgrywki — niedzielą 27 lutego. Ma charakter sportowy, wyczynowy, ale też towarzyski — na starcie stają znakomici zawodnicy, rodzina i przyjaciele Stanisława Michonia.

W poniedziałek o godz. 18 Brubeck Nocna 12 — czwarty bieg, tym razem w świetle latarek.

Brubeck Nocna 12 - bieg z latarkami w nocy

Program I weekendu Biegu Piastów'22

26 lutego

  • godz. 9 Bieg Dobrej Drużyny PZU – Wyprawa Zuchów
  • godz. 10 KGHM Rodzinna 12

27 lutego

  • godz. 9 Bieg Przedszkolaka
  • godz. 10 Memoriał Stanisława Michonia 15 km


28 lutego

  • godz. 18 BRUBECK Nocna 12


Program II weekendu Biegu Piastów'22

4 marca

  • godz. 9 bieg na 6 km
  • godz. 12 bieg na 30 km Worldloppet

5 marca

  • godz. 9 bieg na 50 km Worldloppet

6 marca

  • godz. 10 bieg na 25 km Worldloppet

Źródło: stow. Bieg Piastów