×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

28 listopada 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Szklarskiej Porębie zaprosiła Przedszkole Samorządowe nr 2 z okazji Dnia Pluszowego Misia.


28 listopada 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Szklarskiej Porębie zaprosiła Przedszkole Samorządowe nr 2 z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Wybraliśmy się tam zatem wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Powitały nas serdecznie zaprzyjaźnione z nami panie: Kasia i Hania oraz i tu uwaga, gość niezwyczajny i trochę nam znajomy. Pani Joanna M. Chmielewska, autorka opowiadań i utworów dla dzieci i dorosłych zaszczyciła nas swoją osobą. Przypomniała nam historię powstania maskotki, historia jest barwna i ciekawa, maskotka wszak stała się ulubioną zabawką wszystkich dzieci.

Nie obyło się również bez prezentacji naszych misiów, przedstawialiśmy ich imiona oraz opowiadaliśmy, co lubimy z nimi robić. Pani Joanna czytała nam fragmenty ze swojej książki p.t.. „Niebieska Niedźwiedzica”. To opowieść dla dużych i małych, zdążyliśmy już pokochać jej bohaterów. Pani Hania przypominała nam innych misiowych bohaterów choćby naszego rodzimego Misia Uszatka, przyjaznego wszystkim Kubusia Puchatka, zabawnego Padingtona i wiele innych książkowych postaci. Mogliśmy się również pobawić przy uroczym i żywym pląsie „Jadą, jadą misie".

Dziękujemy pani Haniu za wspólny śpiew. Byliśmy zaszczyceni faktem prezentacji najnowszej książki pani Joanny M. Chmielewskiej p.t.: „Muszla”. Wypożyczyliśmy ją do przeczytania i już możemy zdradzić: to będzie jedna z naszych ulubionych książek, a jej bohaterów polubimy tak samo jak tych z „Niebieskiej Niedźwiedzicy”. Jesteśmy dumni, że tuż obok nas tworzy dla nas opowieści urzekające i mądre pani Joanna M. Chmielewska. Dziękujemy naszym kochanym paniom z biblioteki i mamy nadzieję…. (tekst i zdjęcia : Przedszkole Samorządowe nr 2)