×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

8 czerwca odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Amatorskich Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej o Puchar Harrachova.

Tradycyjnie do udziału w zawodach zaproszono drużynę ze Szklarskiej Poręby. Impreza jak co roku odbywała się w serdecznej atmosferze, choć oczywiście nie zabrakło atmosfery rywalizacji.

W turnieju wystąpiło siedem czeskich drużyn, siatkarze z Niemiec oraz dwie ekipy polskie: obok Szklarskiej Poręby również ”TKKF Orle” z Jeleniej Góry. Zawody rozgrywały się w dwóch grupach, w których drużyny rywalizowały na zasadzie „każdy z każdym”. Nie obyło się bez niespodzianek: w południe nad Harrachovem rozpętała się burza z ulewnym deszczem, która, jako że zawody odbywały się na wolnym powietrzu, spowodowała ponadgodzinną przerwę w grze. Czas ten został owocnie wykorzystany przez szklarskoporębską drużynę, gdyż po niej gra układała się dużo lepiej.

Ostatecznie nasi siatkarze zajęli siódme miejsce spośród dziesięciu ekip, a w ostatnim meczu pokonali samych gospodarzy turnieju. Mimo drobnych kaprysów pogody imprezę można uznać za udaną. Co do wyników sportowych: z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczny turniej i kolejną okazję do zdobycie Pucharu Harrachova.
 
Szklarską Porębę reprezentowali: Katarzyna Marek, Marta Trzeciak, Janusz Marek, Michał Marek, Michał Pinkowicz, Maciej Adamiak, Mateusz Frąc, Jarosław Draczuk oraz Rafał Leszczawski. (tekst: Rafał Leszczawski, zdj: Maria Leszczawska)