×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

22 marca  powitaliśmy zaproszonych gości: radnych Rady Miasta i Rady Powiatu , dyrektorów szkół i przedszkoli, rodziców. Bardzo ucieszyło nas przybycie gości ze szkoły z Harrachova. W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą w Czechach. W grudniu odwiedziła nas delegacja nauczycieli w czasie spotkania przedświątecznego, a nasi nauczyciele i uczniowie odwiedzili czeską szkołę.

Na święto naszej szkoły przyjechało z Harrachova trzydziestu uczniów z opiekunami i panią dyrektor szkoły. Podczas oficjalnej części spotkania uczniowie klasy VI przedstawili inscenizację o przysiędze Tadeusza Kościuszki: „ Cały do Ciebie Ojczyzno należę”. Uczniowie w strojach krakowskich prezentowali się bardzo dostojnie. W drugiej części spotkania zobaczyliśmy przedstawienie p t. „O odwilży, o kichaniu i o wiosny powitaniu” w wykonaniu uczniów z klasy IV pod opieką pani Anny Szydłowskiej. A koło teatralne pod opieką pani Małgorzaty Lachtary przygotowało przedstawienie „ Krótkie sceny z życia smoków”.

Później uczniowie klasy IV, V, VI zaprosili uczniów z Harrachowa do swoich klas na poczęstunek. Była to okazja do nauki podstawowych zwrotów w języku czeskim i polskim i do wymiany adresów e- mailowych.

Po przerwie zaprosiliśmy wszystkich na pokaz talentów. Nasza szkoła należy do „ Szkół odkrywców talentów” i chcieliśmy takie talenty zaprezentować. Wystąpili uczniowie z każdej klasy, Był pokaz gry na bębnach, taniec baletowy , gra na gitarze, recytacja wierszy , śpiew i pokazy tańca, zaprezentowaliśmy również prace malarskie naszych uczniów . Największy aplauz wzbudził pokaz Zumby w wykonaniu uczennic z klasy IV i VI. Uczniowie z Harrachowa zaprezentowali pokaz tańca nowoczesnego. Wszyscy świetnie się bawili . Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za przygotowanie Święta szkoły.