×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pożegnanie kolegi Przemysława Wiatera przez Radnych Miejskich

Dziś uczestniczymy po raz ostatni w ziemskiej wędrówce świętej pamięci Przemysława Wiatera. Na naszym cmentarzu pożegnamy Cię Przemku jako mieszkańcy, jako przedstawiciele władz lokalnych, pracownicy instytucji miejskich. W Twej ostatniej drodze, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzają Cię rodzina, koledzy, przyjaciele.

Drogi Przemku!
Całe swoje dorosłe życie poświęciłeś naszemu miastu — Szklarskiej Porębie i naszemu regionowi — Karkonoszom i Górom Izerskim. Od 1998 roku służyłeś Szklarskiej Porębie jako Radny Rady Miejskiej. Zawsze troszczyłeś się o rozwój naszego miasta, który nierozerwalnie jest związany z jego historią i tradycjami, co szczególnie leżało na Twoim sercu. Twoja wytężona praca i badania historii naszego regionu zaowocowały szeregiem publikacji i książek, że wspomnę tu „Szklarską Porębę — monografię historyczną”, „Laborantów u Ducha Gór”, czy „Walonów u Ducha Gór” i wiele, wiele innych.

Nie skupiałeś się wyłącznie na pracy naukowej i dydaktycznej, ale rozwijałeś swoje pasje i zaraziłeś nimi nas. „Ski Retro Festiwal”  odbywający się już od kilkunastu lat, Szlak Waloński, czy najnowsza Twoja inicjatywa — Rajd FLANELA. Z zapałem krzewiłeś wiedzę o historii Szklarskiej Poręby i regionu. Zawsze dbałeś o kulturę w naszym mieście. Dzięki Twojemu zaangażowaniu Szklarska Poręba wpisana została do Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych Euro Art.

Twoja praca w Radzie Miejskiej nacechowana była bezkompromisowością. Nie dbałeś o popularność, zawsze zależało Ci na dobru naszego miasta, którego centrum dla Ciebie była Szklarska Poręba Dolna. Odważnie wypowiadałeś swoje, głęboko przemyślane opinie. Byłeś autorytetem, z którego wiedzy i doświadczeń często korzystaliśmy. Zawsze byłeś uśmiechnięty, życzliwy, zaangażowany w pracę Rady Miejskiej. Szczególnie ważnym dla Ciebie było miejsce, w sąsiedztwie którego się znajdujemy — ewangelicki cmentarz, miejsce o ogromnej wartości historycznej, na którym spoczywają najważniejsi mieszkańcy historycznej Szklarskiej. To niedokończone dzieło pozostawiłeś nam jako swój testament, który zobowiązujemy się wypełnić.

Twoje wczesne odejście to nieodżałowana strata dla nas, naszego miasta i regionu. Pamięć o Tobie zawsze będziemy nosić w naszych sercach.

Koleżanki i koledzy z Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby