×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Surowa woda z ujęcia JAKUSZYCE w Szklarskiej Porębie czasowo niezdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze informuje, że 16 lipca 2019 r. zostały pobrane próbki do badań jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pochodzącej z ujęcia JAKUSZYCE w Szklarskiej Porębie–Jakuszycach. Badanie próbek wykazało przekroczenie parametrów mikrobiologicznych.

Stwierdzono, że woda tymczasowo nie nadaje się do picia.


Woda z kranu może być wykorzystywana do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców oraz szorowania zębów – TYLKO PO PRZEGOTOWANIU.

Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować PRZEZ CZTERY minuty. W razie potrzeby odstawić do ochłodzenia bez dodawania lodu. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem, ale NIE WOLNO dopuścić, aby dostała się do jamy ustnej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze powiadomił o zaistnieniu takiej sytuacji Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie. W przypadku utrzymywania się złej jakości wody lub jej poprawy będą ogłaszane kolejne komunikaty.

KOMUNIKAT niezdatna do picia