×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

KOPERTA ŻYCIA drobiazg, który pomaga pomagać

Od początku miesiąca wśród mieszkańców Szklarskiej Poręby kolportowane są tzw. koperty życia. Można je odebrać w swoich przychodniach zdrowia. W pierwszej kolejności wydawane są nieodpłatnie najstarszym , a w następnych miesiącach coraz młodszym mieszkańcom miasta. Uprawnieni do jej otrzymania są wszyscy powyżej 60 roku życia.

Zestaw KOPERTY ŻYCIA składa się z plastikowej koperty z zatrzaskiem, karty informacyjnej E.M.I oraz naklejki. Po jej odebraniu ważne są kroki z nią postępowania:
1. swoje dane osobowe wpisujemy na kartę informacyjną, ponadto kontakt do najbliższych oraz choroby i schorzenia jakie mamy, a także wymieniamy przyjmowane leki – tę część musi potwierdzić nasz lekarz; karta jest pomocna miejskim i medycznym służbom w sytuacji zagrożenia życia
2. wypełnioną kartę wkładamy do plastikowej koperty opatrzonej wkładką z logo miasta (na niej jest też podany numer alarmowy)
3. zamkniętą kopertę wkładamy do lodówki, a na drzwiach umieszczamy naklejkę

A dlaczego do lodówki? To proste! Jeśli włożymy do szuflady lub szafki, to może się ona po jakimś czasie zawieruszyć. Tymczasem lodówka zazwyczaj w domu jest tylko jedna. Niemal zawsze w kuchni — także jednej na ogół. Łatwo więc to pomieszczenie i kopertę zlokalizować. A zawiera przecież bardzo ważne informacje, więc czas dotarcia do niej czasem może zdecydować o życiu.

Koperta Życia - może uratować życie

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w wypełnieniu karty, powinien poprosić najbliższych lub przyjść do urzędu miejskiego, do Rady Seniorów, która dyżuruje w poniedziałki od godziny 11. Zawsze też można odwiedzić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Jedności Narodowej 11.

Koperty oraz ich zawartość wydawane są bezpłatnie — całość kosztów poniosło Miasto Szklarska Poręba. Partnerami są Izer-Med oraz Pharmed — przychodnie, w których można zapytać o szczegóły dotyczące harmonogramu wydawania kopert życia. Mieszkańcy Szklarskiej Poręby, którzy leczą się w Piechowicach powinni się zgłosić do tamtejszych przychodni.

KOPERTA ŻYCIA to jedno z wielu zaplanowanych działań wynikających z troski o seniorów Szklarskiej Poręby. Na podstawie przyjętego w styczniu 2019 miejskiego programu senioralnego AS – Aktywny Senior dla Szklarskiej Poręby na lata 2019-2023, wdrażana jest przez Radę Seniorów także KARTA SENIORA Szklarskiej Poręby. Będzie wydawana zainteresowanym w czerwcu 2019. Uprawnia do zniżek na wybrane produkty oraz usługi na terenie Szklarskiej Poręby. Więcej informacji udzielają Radni Rady Seniora.
Program AS obejmuje szeroki zakres wsparcia przewidzianego dla mieszkańców Szklarskiej Poręby. Część działań wynika z obowiązujących aktów prawa i są one na bieżąco realizowane przez Samorząd Szklarskiej Poręby oraz jego jednostki organizacyjne. Znaczny zakres zadań wynika z lokalnych potrzeb i jest, lub będzie, wprowadzany w życie systematycznie przez cały okres obowiązywania programu. Informacji o nich szukajcie na stronach internetowych Szklarskiej Poręby.

(EP)