W sobotę odbędą się zawody rowerowe WJAZD NA SZRENICĘ

Ok. 300 rowerzystów 31 lipca wyjedzie w Karkonosze by wjechać na Szrenicę. Wystartują spod dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę (przy Turystycznej 25A) skąd kolumna rowerzystów przejedzie ulicami: Uroczą, Okrzei, Broniewskiego, Turystyczną, Stromą, Turystyczną, 1 Maja, Kasprowicza i Tetmajera do startu ostrego na Drogę Pod Reglami. Ulice podczas przejazdu zawodników, między godz. 845 a 9 będą otwarte dla ruchu, a przejazd będzie zabezpieczać policja (przebieg trasy na mapie).
Należy zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ i wyrozumiałość.

Zawodnicy pokonają 21 km przez Karkonosze z finiszem na wierzchołku Szrenicy. W tym czasie na Drodze Pod Reglami do Trzech Jaworów, a potem leśną drogą w kierunku Wysokiego Mostu, do Starej Drogi, dalej do szlaku zielonego i Rozdroża pod Kamieńczykiem, do parkingu przy DK3, przez leśną drogę ku dojazdowi do schroniska KAMIEŃCZYK i Głównym Szlakiem Sudeckim (czerwonym) na Halę Szrenicką oraz na wierzchołek Szrenicy. W czasie przejazdu na trasie wystąpią utrudnienia dla turystów.

Turyści powinni zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. Przecinając trasę zawodów oraz na jej przebiegu należy stosować się do poleceń służb porządkowych i zabezpieczających trasę. Osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę będą ubrane w odblaskowe kamizelki lub koszulki organizatora – Rotary Club Karpacz Karkonosze. Po zakończeniu wjazdu na Szrenicę, rowerzyści będą zjeżdżali w kolumnie, prowadzonej przez samochód pilotujący, czerwonym szlakiem, drogą ze schroniska KAMIEŃCZYK i DK3 do centrum Szklarskiej Poręby.

Zawody zakończą się o godzinie 14.

Źródło: Rotary Club Karpacz Karkonosze

Wjazd na Szrenicę