×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nie chce się wierzyć, jak ten czas leci. Ci, którzy na pierwszych giełdach byli studentami dziś są już dziadkami! Jednak impreza wciąż przyciąga nowe pokolenia zarówno piosenkarzy jak i słuchaczy. A tegoroczna frekwencja na sobotnim, nocnym koncercie (ok 2000 widzów) zaskoczyła nawet organizatorów.
Podczas czterodniowej imprezy trwającej w Szklarskiej Porębie od 30 lipca do 2 sierpnia wszyscy miłośnicy gór, gitary, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej wysłuchali 78 utworów konkursowych i niezliczoną ilość piosenek giełdowych gwiazd. Na tegorocznej scenie w Bazie Pod Ponurą Małpą zaśpiewali m.in.: Wacław Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina, Piotr Bakal, Grupa Toruń, Andrzej Mróz z Grupą Kociołek, Ryszard Żarowski, Jan Błyszczak"Mufka" , B-Complex, Tomek Jarmużewski, Krystyna Lisiecka oraz Jacek Musiatowicz.

Poza koncertami w Bazie, giełdowe piosenki zabrzmiały również w Parku Miejskim "Esplanada". W koncercie pt. "Giełda miastu" można było usłyszeć m.in. Jana Błyszczaka "Mufka", Andrzeja Mroza, Piotr Bakala, Apolinarego Polka, Sergiusza Stańczuka z zespołem i Wolną Grupę Bukowinę. Chwilę potem wszyscy uczestnicy oraz ochotnicy wzięli udział w Gitarowym Rekordzie Świata w Zespołowym Wykonaniu Hitu Turystycznego. Jednocześnie zabrzmiało 39 gitar! Rekordową piosenką był utwór Wojciecha Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowina "Rzeka".

Dodatkową atrakcją skierowaną tym razem do dzieci był również konkurs piosenki "Od przedszkola do Giełdola" rozegrany na Skwerze Radiowej Trójki. W konkursie zaśpiewało każde chętne do śpiewu dziecko i wszystkie otrzymały pamiątkowe upominki.

I tak po 42 Giełdzie została już nie tylko wygnieciona trawa w Bazie i  zdjęcia w internecie, ale przede wszystkim niezapomniane wspomnienia. I właśnie te wspomnienia dobrej muzyki, zabawy i miłej atmosfery będą z pewnością motorem napędowym do organizacji następnej giełdy za rok. Już dziś zapraszamy.

Tekst Edyta Głębocka

WYNIKI KONKURSU - WERDYKT JURY

Zobacz zdjęcia w naszej galerii poniżej. Więcej zdjęć TUTAJ