×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Znikająca Architektura we Wrocławiu

Poplenerową wystawę pt. Znikająca Architektura Sudecka mogą oglądać wrocławianie i goście stolicy Śląska

We wrocławskiej galerii Arsenał obejrzeć można wystawę ponad 50 prac powstałych podczas pleneru organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej we wrześniu 2020 r. Uczestniczyło weń 17 artystów reprezentujących różne dziedziny: malarstwo, rzeźbę, szklarstwo artystyczne, film, rysunek, ceramikę artystyczną oraz fotografię artystyczną. Wszystkich twórców zainspirował temat: niezwykle oryginalna architektura domów sudeckich. A można jej przykładów w Szklarskiej Porębie i okolicach zobaczyć wciąż wiele, choć znacznie mniej niż dawniej.

Prace artystów są również opowieścią o dawnych mieszkańcach Sudetów — niemieckich Ślązakach. Wystawa jest świetnym przyczynkiem do dyskusji o współczesnej nam architekturze sudeckiej, często nieprzemyślanej i zbyt intensywnej, która toczy się w subregionie od kilku lat, a teraz ma szansę się rozszerzyć na stolicę regionu.

Znikająca Architektura we Wrocławiu

Galeria Arsenał to kolejne miejsce, po Muzeum Lalek w Karpaczu i Sudeckim Centrum Kultury i Sztuki w Szklarskiej Porębie, goszczące Znikającą Architekturę Sudecką. Wystawa we Wrocławiu czynna będzie do 31 lipca 2021 r.

Źródło: MOKSiAL, fot. Sylwia Cybulska, Janusz Motylski