×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Odetchnij z kulturą — cykl koncertów plenerowych oraz warsztaty arteterapii

Nowe przedsięwzięcie Fundacji Ładne Historie, którego inspiracją były głosy rodziny osób z niepełnosprawnościami. Odetchnij z kulturą polega na różnorodnych form arteterapii dla uczestników aktywnej opieki wytchnieniowej. Mogą zeń korzystać osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami. Warsztaty plastykoterapii, czy choreoterapii dla dzieci i młodzieży będą się odbywały równolegle do warsztatów filmoterapii dedykowanych rodzicom. Takie rozwiązanie daje obu zainteresowanym stronom możliwość komfortowego udziału w zajęciach.
Fundacja ŁADNE HISTORIE, pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia, zatroszczą się w ten sposób również o rodziców niemogących na co dzień pozwolić sobie na uczestnictwo w podobnych wydarzeniach.

Cykl rozpoczyna się w lipcu od wydarzeń muzycznych. Koncerty plenerowe dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej wybrzmią w ogrodach na terenie ich placówek.
Zagrają:

  • Paweł Lisiecki Quartet 7 lipca o godzinie 12 w Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach
  • Jacek Szreniawa Trio 13 lipca o godzinie 1030 w DPS w Jaszkotlach
  • Andrzej Michalak Quartet 19 lipca o godzinie 14 w DPS w Szklarskiej Porębie

Dodatkowy koncert dla rodzin odbędzie się dzięki współpracy z Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Otwarty koncert jazzowy w Bukowcu dla wszystkich uczestników ŁĄCZĄ NAS GÓRY wraz z ich rodzinami i opiekunami, a także partnerów i przyjaciół fundacji.

Z koncertem 10 lipca od godziny 16 w Bukowcu, na terenie fundacji folwarku Doliny Pałaców i Ogrodów, wystąpi Jerzy Kaczmarek Quartet.

Organizatorem jest fundacja ŁADNE HISTORIE, a zadanie finansowane przez MKDNiS w ramach programu Kultura dostępna 2021.