×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wciąż licytowane są przedmioty podarowane przez artystów ze Szklarskiej Poręby

Żaba Ludmiły Riabkowej i Ptasznik Macieja Wokana (Pomogli pomóc) już się sprzedały i pieniądze zań uzyskane zasiliły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jednak to nie wszystkie artystyczne dzieła, które można wylicytować z pożytkiem dla polskiej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jeszcze przez kilka dni trwać będą aukcje trzech obrazów.

Irena Gołąb podarowała na aukcję:
Kwiatki

Aukcja WOŚP

oraz

Brama Wojanowska

Aukcja WOŚP

Motto życiowe artystki: "Im więcej piękna zauważamy wokół siebie - tym jesteśmy bogatsi".
Malarstwo jest Jej pasją — potrzebą życia, niczym powietrze. Maluje techniką tradycyjną — olej na płótnie, choć używa również akrylu. Tematycznie tworzy dzieła realistyczne, a poszukując czegoś nowego, ociera się o abstrakcję. Należy do grupy artystycznej "Pi-art" przy Piechowickim Domu Kultury oraz do Stowarzyszenia Artystów "Nowy Młyn" przy Muzeum Karkonoskim w Szklarskiej Porębie. Jest również autorką logo Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Monika Krakowska zaś przekazała obraz

Zapatrzony

Aukcja WOŚP

Od urodzenia mieszkanka Szklarskiej Poręby, nauki malarstwa pobierała w Poznaniu na Akademii Sztuk Wizualnych. Wyspecjalizowała się w kopiowaniu i konserwacji dzieł sztuki. Razem z lokalnymi artystami ze Szklarskiej Poręby tworzyła Galerię Izerską. Do pracy artystycznej inspirują ją dawni mistrzowie, przyroda i kultura regionu, ciekawi ludzie oraz lokalna społeczność.
Zamiłowanie do górskiej przyrody i chęć oddania jej hołdu - w każdym szczególe, zaowocowało stałą współpracą z Karkonoskim Parkiem Narodowym podczas licznych akcji o charakterze artystycznym i edukacyjnym. W świat sztuki wprowadza także dzieci i młodzież na warsztatach plastycznych w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Cały czas licytowana jest także książka z autografem Autora

Walonowie u Ducha Gór dra Przemysława Wiatera.

Aukcja WOŚP