POP KREACJE 2018Miejski Ośrodek, Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w minioną sobotę (13 paźdz.), gościł POP KREACJE – odbywający się w całym państwie XII FESTIWAL PSYCHOLOGII PROCESU. W jego ramach, w Szklarskiej Porębie odbyły się dwa warsztaty i jeden proces grupowy. Pierwszy warsztat prowadzony przez Ritę Mari Schaeper dotyczył tematu: Dom Dzienny, Dom Senny: Gdzie Jest Moje Miejsce Rozwoju?
Jak odczytywać drobne symptomy i przeczucia związane z chorobą – to pytania przed jakimi stanęliśmy podczas drugiego warsztatu, prowadzonego przez Kingę Merchel pt. Moje ciało – mój kompas.

Proces grupowy dotyczył tematu bardzo bliskiego wielu mieszkańcom Szklarskiej Poręby i subregionu: Czy Sudety są Górami bez Górali? O tożsamości mieszkańców regionu. Uczestnicy próbowali odnaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: kto jest góralem? co sprawia, że czujemy się związani z regionem? co jest nas w stanie połączyć jako społeczność? Niewątpliwie temat tożsamości jest bardzo rozwojowy i nie został w pełni wyczerpany, dlatego z pewnością wkrótce zaprosimy na kolejne spotkanie odnoszące się do tożsamości subregionu.

Dziękujemy prowadzącym: Ricie Schaeper, Kindze Merchel, Ani Uznańskiej i Agnieszce Rygiel za stworzenie ciepłej atmosfery i pokazanie kierunku „gdzie jest nasze dobre miejsce rozwoju w nas i w świecie”. Dziękujemy także za pomoc w pogłębianiu własnej świadomości. Jesteśmy w procesie!

Dodajmy, że udział w FESTIWAL PSYCHOLOGII PROCESU był zupełnie bezpłatny. Dlatego, nie bójcie się wziąć udziału w przyszłym roku... Gorąco do tego zachęcamy!

MOKSiAL

  • Hits: 488
  • Hits: 309
  • Hits: 283
  • Hits: 278
  • Hits: 303