×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

21 marca w dzień równonocy wiosennej w Starej Chacie Walońskiej zaprezentowana została kolejna moneta walońska, tegoroczny AuRun. Będzie to druga z 12 kolekcji monet nawiązujących do tradycji i symboliki walońskich poszukiwaczy skarbów. Każda z monet będzie zawierać inny minerał. Pierwszy AuRun ozdobiony był rubinem, w drugim osadzony jest szafir.

Inauguracji AuRuna towarzyszyły obchody Idów Walońskich - walońskiego święta przywitania wiosny. 

Rytuały Idów Walońskich przybliży wiedźma walońska Margarita:  "W Chacie  Walońskiej były wykonywane rytuały Błogosławieństwa czterech żywiołów i zharmonizowanie energii w nas. Do tego były wykorzystane – sól ( ziemia ), woda źródlana ( mająca uzdrawiające właściwości), ogień – z drzew liściastych i kadzidła, a właściwie wonne zioła poświęcone w dzień 2 lutego ( Matki Boskiej Gromnicznej a w tradycji Celtów to dzień Święta IMBOLC) symbolizujące żywioł powietrza. Sadziliśmy ziarnka Werbeny , która ma charakter ochronny, odbija od nas negatywne energie, a z drugiej strony przyciąga do nas pomyślność i bogactwo, które dla nas chroni. Każdy z uczestników spożył ugotowane jajko na twardo by po spaleniu kukły KRYZYSU rozpocząć nowe, lepsze życie - bardziej duchowe, w zdrowiu, szczęściu i miłości oraz pełni sił witalnych".

UWAGA!
Można już składać zamówienia na 2 AuRuny mosiężne i srebrne poprzez formularz zapisu na stronie www.dukat-lokalny.pl w zakładce AuRun. Zapisy  do 3 kwietnia 2009! Nakłady wynoszą: dla żetonów mosiężnych z szafirem  - 12.000 sztuk, dla żetonów bez szafiru  - 3.000 sztuk. Żetony srebrne z szafirem i bez w próbie Ag999 mają nakłady po 150 sztuk każdy.

więcej na www.aurun.pl