×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dopisała pogoda, śnieg i Gwiazdy!

Po raz kolejny Szklarska Poręba zaprosiła znanych i lubianych dziennikarzy i aktorów do narciarskiej rywalizacji w Slalomie Gwiazd na Szrenicy. W towarzyszących imprezach – Turnieju Miast Przyjaciół Trójki i Slalomie Retro wzięli również udział przyjaciele z Augustowa oraz mieszkańcy Szklarskiej i okolic. Od pierwszych porannych startów po wieczorny pokaz sztucznych ogni nie było czasu na nudę. Kto nie był – niech żałuje!

Do gigantycznego slalomu zgłosiła się cała plejada gwiazd: Piotr Gąsowski, Dorota Warakomska, Robert Gonera, Anna Popek, Ilona Felicjańska, Piotr Cyrwus, Waldemar Błaszczyk, Artur Orzech, Rafał Olbryski, Zbigniew Buczkowski, Cezary Harasimowicz...i jeszcze długo by wymieniać. Pierwsze emocje przyniosły starty dzieci gwiazd, potem do slalomu ruszyli snowboardziści i narciarze. Slalom można było również przejechać na trikke skki - pojeździe z 3-ma nartami i kierownicą, z czego skorzystała Urszula Dudziak wyśpiewując po drodze papayę. Wszystkim zawodnikom otuchy dodawał Michał Olszański, tłumacząc, podpowiadając a czasem zwyczajnie popychając do zjazdu. Na starcie i na mecie nie obyło się oczywiście bez fotoreporterów i błysku fleszy.

Tego dnia pod dolną stacją kolei linowej na Szrenicę zorganizowany został również Turniej Miast Przyjaciół Trójki. Drużyny Augustowa, Trójki i Szklarskiej Poręby zmierzyły się w dwóch przedziwnych konkurencjach – Siatkonodze „Śniegówce” i Gigantycznej Narcie oraz w Slalomie Retro. Wygrali goście z Augustowa, którym należą się szczególne brawa za zaangażowanie i gorący doping wszystkich drużyn.

Na koniec odbył się widowiskowy, narciarski Slalom Retro, który co roku przyciąga coraz większe grono uczestników stylowo przebranych w stroje z poprzedniej epoki. Tym razem oceniany był nie tylko czas przejazdu, ale również styl zjazdu, ubiór i prezentacja zawodnika. Każdy jeden przejazd udowodnił zebranym widzom, że nie jest łatwo zjechać na wiekowym sprzęcie i w rywalizacji  można bardziej polegać na uroku osobistym niż na umiejętnościach.

Całodzienną imprezę z Gwiazdami uświetnił występ zespołu BB Files i pokaz sztucznych ogni. 

To nie koniec atrakcji jakie miały miejsce w miniony weekend w Szklarskiej Porębie. 27 lutego w piątek w klubie Jazgot odbyło się wyjątkowe wydarzenie koncertowe. W ramach audycji „Offensywa” Programu Trzeciego na scenie klubu wystąpił zespół MATERAC. Blisko godzinny koncert był bezpośrednio emitowany na antenie, a alternatywny gitarowy klimat oprócz zgromadzonej publiczności z pewnością udzielił się słuchaczom przy radioodbiornikach. Było to pierwszy (i z pewnością nie ostatni) koncert zagrany na żywo w Szklarskiej Porębie i słyszany na antenie Trójki.

Tekst Edyta Głębocka


Slalom Gwiazd WYNIKI

Slalom Retro WYNIKI

 

 

Zobacz zdjęcia w naszej galerii poniżej. Więcej zdjęć ZOBACZ TUTAJ (Gwiazdy) oraz TUTAJ (Turniej Miast i Slalom Retro) 

 Jako organizatorzy pragniemy serdecznie przeprosić Pana Mieczysława Skowrona  za pominięcie go w wynikach Slalomu Retro. Przyczyną tego były ciężkie warunki techniczne i pogodowe.  Po przeanalizowaniu wyników Jury przyznało Panu Mieczysławowi egzekwo I miejsce.
w ramach rekompensaty Pan Skowron otrzyma nagrodę w postaci wysokiej klasy nart firmy Rosignol.

                                                      

                                                               Referat Promocji Miasta Sportu i Turystyki