×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

 

Drodzy Mieszkańcy Szklarskiej Poręby.

fot. http://www.krzysztofkoziolek.plW najbliższym czasie do naszego miasta przyjeżdża Krzysztof Koziołek, pisarz, autor kilkunastu powieści sensacyjnych, thrillerów i kryminałów retro. Będzie u nas zbierał materiały do kolejnego kryminału retro, którego akcja dziać się będzie w przedwojennej Szklarskiej Porębie, czyli w Schreiberhau.

Autor zwrócił się do Referatu Promocji Miasta z prośbą o pomoc w znalezieniu różnego rodzaju lokalizacji i scenografii, których wygląd wciąż przypomina czasy przedwojenne. Chodzi np. o wyposażenie dawnych gabinetów, jadalni i pokojów bawialnych. Poszukiwane są też detale: wzorzyste motywy dekoracji ścian wewnątrz domów, ozdobne poręcze schodów (drewniane lub metalowe), rzeźbione drzwi wejściowe i futryny, ciekawe sufity, wzorzyste parkiety, ozdobne piece kaflowe, dawne sprzęty kuchenne. Autora interesują zarówno domy prywatne, jak też dawne pensjonaty, restauracje, sanatoria, wille wypoczynkowe i hotele. W polu zainteresowania Autora są również przedmioty wyprodukowane w szklarskoporębskich hutach przedwojennych (kieliszki, puchary, żyrandole, lampy, zastawy stołowe, itd.).

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje takimi wnętrzami lub przedmiotami i zgodzi się na wizytę pisarza na początku sierpnia oraz na wykonanie przez niego dokumentacji zdjęciowej (tylko dla potrzeb Autora, zdjęcia nie będą publikowane!), prosimy o kontakt z Referatem Promocji – IT tel. 75/75 47 744 lub Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!