Konkurs  na najpiękniejszy ogród w Szklarskie Porębie rozstrzygnięty.Na tarasie kawiarni Cafe Park Esplanada nagrodzeni zostali zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszy ogród w mieście. Celem konkursu jest propagowanie idei upiększania naszego miasta, poprzez podniesienie walorów estetycznych przestrzeni z wykorzystaniem zieleni przydomowej, w której to idei, największy wkład mają Mieszkańcy Szklarskiej Poręby.

Najpiękniejszym ogrodem miasta okazał się ogród Jadwigi i Jana Dębkowskich ze Szklarskiej Poręby Dolnej, drugie miejsce zajął ogród Danuty Misiuk na Marysinie, a trzecie ogród na Białej Dolinie Barbary Korycińskiej.

Jury oceniało takie kryteria jak: wpisanie ogrodu w otoczenie, założenia przestrzenne, dobór roślin, estetyka, elementy specjalne, a także nawiązanie do tradycji założeń ogrodowych Karkonoszy.

Zastępca Burmistrza Pan Stanisław Kozina gratulował laureatom zaangażowania oraz podziękował za ciężką pracę, której efekty cieszą oczy mieszkańców. Zwycięzcy otrzymali nowe krzewy, albumy Szklarskiej Poręby , a nagrodą główną jest wycieczka do Parku Mużakowskiego (Bad Muskau), wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

  • Hits: 412
  • Hits: 432
  • Hits: 374
  • Hits: 358
  • Hits: 393
  • Hits: 812

Konkurs  na najpiękniejszy ogród w Szklarskie Porębie rozstrzygnięty.

Na tarasie kawiarni Cafe Park Esplanada nagrodzeni zostali zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszy ogród w mieście. Celem konkursu jest propagowanie idei upiększania naszego miasta, poprzez podniesienie walorów estetycznych przestrzeni z wykorzystaniem zieleni przydomowej, w której to idei, największy wkład mają Mieszkańcy Szklarskiej Poręby.

Najpiękniejszym ogrodem miasta okazał się ogród Jadwigi i Jana Dębkowskich ze Szklarskiej Poręby Dolnej, drugie miejsce zajął ogród Danuty Misiuk na Marysinie, a trzecie ogród na Białej Dolinie Barbary Korycińskiej.

Jury oceniało takie kryteria jak: wpisanie ogrodu w otoczenie, założenia przestrzenne, dobór roślin, estetyka, elementy specjalne, a także nawiązanie do tradycji założeń ogrodowych Karkonoszy.

Zastępca Burmistrza Pan Stanisław Kozina gratulował laureatom zaangażowania oraz podziękował za ciężką pracę, której efekty cieszą oczy mieszkańców. Zwycięzcy otrzymali nowe krzewy, albumy Szklarskiej Poręby , a nagrodą główną jest wycieczka do Parku Mużakowskiego (Bad Muskau), wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.