×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Bike Adventure

Rozpoczęła się rejestracja udziału — zapisy są dostępne on-line w Bike Adventure 2023. Cztery dni mocnego ścigania, pożerania kilometrów, przechytrzanie pogody, oszukiwanie narastającego zmęczenia i zależności od sprzętu. Na sukces w wyścigu etapowym składa się wiele czynników, a jego miarą jest dla każdego coś innego. Dla jednych — dojechanie do mety czwartego etapu, odebranie medalu i koszulki finiszera, dla najambitniejszych — miejsce na podium.

Bike Adventure – górska przygoda rowerowa w Szklarskiej Porębie

W przyszłym roku zawody rozegrane będę między 29 czerwca a 2 lipca. Oczywiście w Szklarskiej Porębie! Tradycyjnie po dwa etapy w Karkonoszach i w Górach Izerskich. Co roku organizatorzy prezentują nowe warianty dobrze znanych tras. Jeśli komuś wydaje się, że zjeździł w tych górach już wszystko, to ekipa Grabek Promotion wyprowadzi go z błędu.

Bike Adventure – górska przygoda rowerowa w Szklarskiej Porębie

Co roku zawody ściągają w góry sześć setek bikerów. Na tyle zazwyczaj organizatorzy określają limit uczestników. Przed pandemią ‘20 w BA startowali reprezentanci ponad dwudziestu krajów! Główną kategorią i areną rywalizacji jest oczywiście klasyfikacja open, ale między sobą ścigają się tu również panie, a liczne kategorie wiekowe i odrębna klasyfikacja drużynowa dają wiele szans an podium. Jest także klasyfikacja par! Jadą dwójki męskie, żeńskie i mieszane. Do wyboru są też dwa dystanse, na których są dwie odrębne klasyfikacje: dłuższy PRO i krótszy CLASSIC. Ta czterodniowa etapówka to również ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne, wplecione w cykl Bike Maratonu wypełniającego sporą część roku.

Bike Adventure – górska przygoda rowerowa w Szklarskiej Porębie

Do końca roku organizatorzy gwarantują najniższy próg opłaty startowej: dla zawodników indywidualnych — 599 zł lub 1099 zł dla par. Potem kolejna, wyższa opłata będzie obowiązywać do 31 stycznia 2023.

Zerknijcie także:

Bike Adventure – górska przygoda rowerowa w Szklarskiej Porębie